Dec 14, 2011

Arago Set porazio Zvezdu

Francuski Arago iz Seta trijumfovao je 3:1 u prvom meču osmine finala CEV kupa protiv Crvene zvezde, u lepom ambijentu beogradskih Šumica. Iako utakmica nije bila bog zna koliko kvalitetna, iako je viđeno puno grešaka sa obe strane, Francuzi su zahvaljujući većem iskustvu i većem broju raspoloženih igrača poveli u ovom dvomeču 1:0, ali to ne znači da će izabranici Željka Bulatovića lako predati rivalu plasman u četvrtfinale u revanš meču koji je zakazan za 20. decembra od 18 časava.
Zvezdina igra nije bila kao sa početka sezone i sada je sasvim jasno da su crveno-beli u blagom padu forme, što može da zabrine njen stručni štab pred seriju važnih utakmica u decembru i početkom januara.
Do završnice prvog seta Beograđani su vodili 19:18, a onda su odbojkaši Seta, zahvaljujući sjajnom servisu (tri asa), koji je sinoć bio njihovo najjače oružje, stigli do vođstva (25:21).
Zvezda je izjednačila pošto je bolje odirala završnicu drugog seta, posle 21:21. Servis greška Moroa donela je prvu set loptu crveno-belima, a Milutinović je u narednom napadu izblokirao već pomenutog korektora Seta za 25:23.
Od početka do kraja trećeg perioda Francuzi su imali vođstvo, u jednom trenutku i ubedljivih 19:12 pa je za divno čudo Zvezda prišla na samo dva poena zaostatka (23:21), ali bez snage za potpuni preokret.
Puno kvalitetnija Francuska ekipa prilično rutinski je odigrala četvrti period. Vodili su sve vreme između tri i šest poena, pa ih ni 20:18 u završnici nije poremetilo. Opet su servisom stigli do pobede koju su proslavili na parketu Šumica.
S. Ž.

Crvena zvezda – Arago Set 1:3 (21:25, 25:23, 22.25, 20:25)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 500. Sudije: Oleksij Skibicki (Ukrajina), Stojan Barev (Bugarska). Trajanje meča: 106 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Koprivica 11 (20-9, 2 gr, 4 izbl, 1 bl, 1 as, 1 sg, 35 prijema 7 gr), Milutinović 9 (12-6, 2 gr, 4 izbl, 1 bl, 1 as, 1 sg), Jakovljević 12 (25-11, 1 gr, 2 izbl, 1 as, 7 sg, 15 prijema, 1 gr), Mitić 3 (1-1, 2 bl, 2 sg), Petković 15 (36-14, 7 gr, 4 izbl, 1 bl, 2 sg), Čelić 5 (3-2, 2 bl, 1 as, 2 sg), Vujić (libero, 24 prijema 6 gr), Perić, Pajić 2 (4-2, 1 gr), Stoilović. Nisu igrali: Okolić, Buculjević. Trener: Željko Bulatović.
ARAGO SET: Žiler 15 (21-10, 1 gr, 1 izbl, 1 bl, 4 as, 5 sg, 39 prijema 5 gr), Tonjuti 6 (2-2, 1 bl, 3 as, 1 sg), Moro 20 (33-18, 4 gr, 2 izbl, 1 bl, 1 as, 6 sg), Rabile 3 (9-1, 2 gr, 3 izbl, 2 as, 2 sg, 6 prijema), Levčenko 13 (7-5, 3 bl, 5 as, 5 sg), Trefle 12 (13-8, 1 gr, 4 bl), Tile (libero, 21 prijem 1 gr), Bari 1 (3-1, 2 izbl, 1 sg, 7 prijema), Goselin. Nisu igrali: Mistok, Anselma. Trener: Patrik Duflo.