Jan 14, 2012

Zvezda slušala pesmu Kolibra

Crvena zvezda pretrpela je peti poraz u Ligi šampiona, po drugi put od Skavolinija koji je u Pezaru bio ubedljiv 3:0. Niko u crveno belom taboru nije očekivao senzaciju protiv domaćina, ali Beograđanke su odigrale na izuzetno visokom nivou.
Početak meča obeležila je igra poen za poen, a posle 7:7 usledile su greške protivnika što je Zvezdi donele vođstvo od 9:7. Sjajna odbrana Valčićeve, još bolja igra u napadu Bjelice, Rakićeva i Popovićeve terala je domaće na greške, pa je posle novog poravnjanja 10:10 ponovo Zvezda povela (13:11, 14:12, 15:12).
Ipak, blok Okunijevske, napad Brinker i Klineman iz „pajpa“ doneli su novo izjednačenje, ali servis greškom Skavolinija, Zvezda na drugi predah odlazi sa mini zalihom 16:15. Imale su Bjelica i drugarice i 17:16, kada je Serena Ortolani potpomognuta Maren Brinker ušla u seriju od 5:0 i Kolibrima donela vođstvo 21:17 potom i 23:19. Blokovima Rakićeve i Stevanovićeva Zvezda stiže do 23:21, a kada je Ortolani Skavoliniju donela set loptu (24:21), napadima Bjelice Beograđanke stižu do 24:23. Greškom Rakićeve domaćin dobija deonicu 25:23.
Pod utiskom izgubljenog seta, Zvezda je znatno slabije počela drugi period meča. Kapiten domaćih Franćeska Fereti razigrala je napadače, pogotovo korektora Ortolani, dok je sa druge strane Zvezda pravila greške u napadu. Poveo je domaćin 4:1, 7:3 i 11:6, što je Ratka Pavličevića navelo da zatraži trenerski tajm aut. Kratak predah vratio je Zvezdu u igru, ali samo na kratko. Bjelica je upisala dva poena za 12:9, a onda je na semaforu zasijalo 16:9, 19:11, 20:12 i 22:13 za Sakvolini. Uveo je Lućijano Pedula drugu postavu koja je poenom Sakomani rešila set 25:17.
Prvim tempom Popovićeve Zvezda na drugi predah odlazi sa 16:15, a asom iste igračice i do vođstva 17:15. Poenima Ortolani i Klineman, Skavolini vezuje seriju od pet poena (20:17), što je nagovestilo skoriji kraj utakmice. Crvenobele više nisu imale odgovor na servis Skavolinija, pala su tri asa za 23:18, a Okunijevska je iz „koreje“ domaćinu donela prvu meč loptu (24:19). Ipak, crvenobele se nisu predavale, Kecmanova i Popovićeva su se razigrale, naterale Pedulu da posle 24:22 zatraži trenerski tajm aut, ali Maren Brinker je napadom iz „zone 4“ stavila tačku na ovaj meč 25:22.

SCV-CZW
Skavolini – Crvena zvezda 3:0 (25:23, 25:17, 25:22)

Dvorana: „Palakampanara“ u Pezaru. Gledalaca: 1000. Sudije: Rafael Alonso Godoj (Španija), Marko Sejfred (Slovenija). Trajanje meča: 77 minuta.
SKAVOLINI: Ortolani 14 (3313, 2 gr, 2 izbl, 1 as, 3 sg), Brinker 7 (197, 1 gr, 1 izbl, 16 prijema 1 gr), Klineman 16 (3211, 3 gr, 2 izbl, 4 bl, 1 as, 2 sg, 22 prijema 2 gr), Mancano 8 (102, 1 izbl, 5 bl, 1 as, 2 sg), Fereti 2 (11, 1 as, 1 sg), Okunijevska 8 (127, 1 bl), De Đenaro (libero, 19 prijema 2 gr), Sakomani 1 (21, 1 gr), Moskvera, Mikeleti. Nisu igrale: Agostineto, Musti De Đenaro. Trener: Lućijano Pedula.
CRVENA ZVEZDA: Rakić 8 (247, 6 gr, 1 izbl, 1 bl, 1 sg, 13 prijema), Popović 9 (114, 1 izbl, 2 bl, 3 as), Radulović, Bjelica 11 (3811, 4 gr, 4 izbl), Kecman 11 (268, 2 gr, 1 izbl, 1 bl, 2 as, 2 sg, 31 prijem 2 gr), Stevanović 4 (61, 2 gr, 2 izbl, 3 bl), Valčić (libero, 20 prijema 2 gr), Budrović, Pušić (libero 2), Kubura. Nisu igrale: Simić, Medarević. Trener: Ratko Pavličević

Blagojevićeva uz svoje

Jelena Blagojević, bivši kapiten Crvene zvezde ceo dan je provela sa svojim nekadašnjim saigračicama, a uveče je u društvu devojaka iz svog novog kluba Urbina, pratila i meč protiv Skavolinija.
S obzirom da je Urbino na 20 minuta vožnje od Pezara, Jelena je ostavila sve obaveze kako bi pružila podršku crvenobelima u meču protiv Kolibra.