Apr 12, 2012

Propuštena prva šansa

NEMOĆNA: Milica Kubura u duelu na mreži sa blokom NIS Spartaka

Crvena zvezda nije uspela da iskoristi prvu meč loptu za osvajanje titule, ali novu šansu imaće već u subotu kada će ponovo gostovati NIS Spartaku. Crveno-bele pružile su slabu partiju, ali gledano po setovima ne može se reći da su Subotičanke lako došle do trijumfa i produžetka finalne serije na još jedan meč. Trenutno je 2:1 u seriji za Zvezdu.
Zvezda je sigurno krenula u meč. Na servis Ljubice Kecman crveno-bele su vezale seriju od 4:0, a ubrzo su povele 6:1 i 8:3. Posle prvog predaha i vođstva 9:7, usledile su greške ekipe sa Marakane, prvo za izjednačenje 9:9, a zatim i za 11:9 za domaćina.
Spartak nije morao puno da se muči jer su pulenke Ratka Pavličevića išle iz greške u grešku (9 grešaka Zvezde do drugog tehničkog tajm auta), što je Golubicama donelo vođstvo od 14:11, 15:12 i 16:13. Kratak predah je dobro poslužio gošćama kako bi se smirile, jer je posle toga usledila serija Zvezde od 5:0 (16:18).
Sigurna Trnić donela je novo poravnanje (19:19), a as Helićeve i novu prednost Spartaka 20:19. Imao je domaćin posle blokova Radenkovićeve 22:20 i 23:21, a onda je novu „tarabu“ postavila Kubura, Kecman poentira iz „šestice“ za 24:23. Međutim, Spartak poenom i blokom Helićeve rešava set 26:24.
Na startu drugog perioda Zvezda je napravila prednost koju je čuvala tokom prvog dela seta (3:0, 8:4, 10:6). Stigao je domaćin na minus jedan 9:10, potom na servis Mrdakove i do prednosti 12:11. Ratko Pavličević bio je primoran da zatraži trenerski tajm aut koji je očigledno bio u pravo vreme. Usledila je igra poen za poen, a crveno-bele na predah odlaze sa plus jedan (16:15). Rezultatska klackalica se nastavila do 17:17, a blokovima Medarevićeve i Rakićeve Zvezda stiže do prednost 21:17. Kubura je iz druge linije donela crveno-belima tri set lopte (24:21), iskorišćena je tek poslednja i to blokom Popovićeve (25:23).
Ivana Mrdak i Adela Helić dobro su otvorile set za Golubice(5:2), ali poen Rakićeve i blok Stevanovićeve donose novo poravnanje 5:5. Helićeva tada vezuje tri poena za novo vođstvo domaćina od 8:5, a na mreži je zablistala i Stevanovićeva za prednosti Zvezde 9:8. Domaćin je tada zaigrao sigurnije, poveo 11:9, 14:11 i 16:13. Razigrale su se Matić i Cvetićanin, dok Zvezda nije mogla da se vrati u igru (20:14). Ulaskom Radulovićeve crveno-bele dolaze na minus dva (21:19 i 23:21), ali greškama Kubure i Kecmanove domaćin stiže do 2:1 (25:21).
Početna igra poen za poen trajala je do 4:4, a onda su se Subotičanke odvojile na 7:4. Ipak, napadom Stevanovićeve potom i blokom Popovićeve Zavezda na prvi predah odlazi sa 8:7, kasnije i 12:9 i to napadima Kubure. Poen Matićeve, zatim i dva asa doneli su Spartaku izjednačenje 12:12, a greška Kubure i vođstvo domaćina od 14:12. Sa dva vezana poena Cvetićanin Spartak je bio bliži produžetku serije (16:13). Razigrala je Radenkovićeva Trnićevu i Matićevu, sama je bila sjajna u bloku, što je donelo domaćinu prednost od plus četiri (20:15). Kuvanje Radenkovićeve, as Cevtićanin, dva vezana bloka Radenkovićeve i greška Kecmanove doneli su Golubicama pobedu od 3:1 – 25:16

NIS Spartak – Crvena zvezda 3:1 (26:24, 23:25, 25:21, 25:16)

Dvorana: SC „ Dudova šuma”. Gledalaca: 2.600. Sudije: Zorica Bjelić (Beograd) i Robert Leko (Novi Sad). Trajanje meča: 107 minuta. Rezultat u seriji: 1:2.
NIS SPARTAK: Trnić 10 (12-7, 1 gr, 1 izbl, 3 bl, 3 sg), Cvetićanin 16 (37-15, 5 gr, 3 izbl, 1 as, 30 prijema, 1 gr), Helić 23 (53-16, 6 gr, 6 izbl, 5 bl, 2 as), D. Radenković 5 (3-2, 3 bl, 1 sg), T. Matić 11 (27-8, 1 gr, 5 izbl, 1 bl, 2 as, 2 sg, 31 prijem, 2 gr), Mrdak 9 (13-5, 1 gr, 3 bl, 1 as, 2 sg), Memišević (libero, 18 prijema), Oluić, D. Matić. Nisu igrale: Vujčin, K. Radenković. Trener: Damir Petković.
CRVENA ZVEZDA: Rakić 10 (37-9, 4 gr, 5 izbl, 1 bl, 23 prijema, 2 gr), Popović 8 (9-4, 1 gr, 1 izbl, 3 bl, 1 as, 1 sg), Radulović, Kubura 14 (27-10, 4 gr, 1 izbl, 4 bl, 2 sg), Kecman 13 (43-11, 7 gr, 7 izbl, 1 bl, 1 as, 1 sg , 29 prijema, 2 gr), Stevanović 14 (18-10, 1 gr, 1 izbl, 3 bl, 1 as), Valčić (libero, 25 prijema, 2 gr), Medarević 2 (2 bl), Lukić, Budrović. Nisu igrale: Čanak, Pušić. Trener: Ratko Pavličević.