Apr 5, 2012

Crveno-beli momci lako do pobede

ZASLUŽENO DO UBEDLJIVE POBEDE: Crveno-beli momci proslavljaju prvi trijumf u finalu

Crvena zvezda je odigrala možda i najbolji meč u sezoni, pa je slavila u prvom meču finala plej-ofa protiv odlične Vojvodine. U duelu dve crveno-bele ekipe bolji je ovoga puta bio domaćin, u čijim redovima nije bilo slabog mesta. Predvodio ih je Dušan Petković, fantastični su bili Mihajlo Mitić i Filip Stoilović, ali pohvale zaslužuju i svi ostali momci.
Sjajan meč, dostojan velikog finala, odigrali su Zvezda i Vojvodina. Dugo se „lomio“ rezultat u uvodnom setu, a prva je do dva poena viška stigla domaća ekipa, posle bloka Koprivice (16:14). Visok ritam držao je domaćin, pa je uz bloka Ćelića imao i rekordnih „plus tri“ (20:17). Zatražio je tada Salatić tajm-aut, usledila je najpre greška Petkovića u kontri, a potom i dva sjajna servisa Ivovića za izjednačenje (20:20).
Novosađani su posle dugo vremena vratili prednost blokom iskusnog Gerića (23:22), a imali su i prvu set loptu (24:23). U dramatičnoj završnici Vojvodina je propustila još tri set lopte. Crvena zvezda je do druge prilike da završi set došla posle bloka Ćelića, a odmah je to i iskoristila, uz grešku Veselinovića – 30:28.
Opao je malo kvalitet na startu drugog perioda, a to je Vojvodina iskoristila da odmah napravi osetnu razliku (5:1). Bulatović je bio prinuđen da zatraži tajm-aut, a njegov tim se brzo vratio u igru uz odlične servise Petkovića (5:5). Ipak, gosti su uspeli još jednom da se „odlepe“, pa su na drugom obaveznom predahu imali tri poena prednosti (16:13).
Nije se Zvezda predavala, zaigrali su znatno strpljivije, bili su u pojedinim momentima fantastični u odbrani, pa ih je to još jednom vratilo u meč. Blok Mitića, a nedugo potom i greške Luke Čubrila i Mrdaka bili su dovoljni za prvo vođstvo Beograđana (20:19). Uhvatio je tim Željka Bulatovića ritam, u kojem je i završio ovaj set.
Servisima Petkovića i poenima odličnog Stoilovića domaći su stigli do tri vezane set lopte (24:21), a drugu je iskoristio Koprivica – 25:22. U trećem periodu Vojvodina je povela sa 3:1 na startu, ali je opet svoj tim servisima pokrenuo Petković (5:3). Novosađane je u igri držala sjajna realizaacija napada, a gotovo neverovatno zvuči podatak da su u tom elementu bili stoprocentni (9-9) iako je Zvezda imala prednost (12:10)!
Držali su domaći visok ritam, pa su uspeli da dođu i do četiri poena viška (16:12). Vojvodina je imala snage samo da priđu na dva poena minusa (16:14), ali je nedugo zatim Stoilović vratio razliku (20:16). Tek tu je bio kraj otpora gostujućeg tima, koji je odigrao vrlo dobar meč, ali nedovoljno za gotovo nepogrešivu Zvezdu – 25:20.

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 3:0 (30:28, 25:22, 25:20)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 700. Sudije: Vladimir Simonović (Kragujevac) i Predrag Balandžić (Beograd). Trajanje meča: 89 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.
CRVENA ZVEZDA: Stoilović 14 (20-14, 1 gr, 1 izbl, 3 sg, 28 prijema), Koprivica 9 (17-7, 1 gr, 3 izbl, 1 bl, 1 as, 15 prijema, 1 gr), Milutinović 2 (3-2, 2 sg), Mitić 5 (4-3, 2 bl), Petković 26 (44-23, 6 gr, 3 izbl, 3 as, 4 sg), Ćelić 5 (4-3, 2 bl, 1 sg), Vujić (libero, 13 prijema, 1 gr), Perić. Nisu igrali: Okolić, Pajić, Jakovljević, Buculjević. Trener: Željko Bulatović.
VOJVODINA NS SEME: Mirosavljević 1 (3-1, 1 izbl), Veselinović 11 (20-10, 2 gr, 2 izbl, 1 bl, 2 sg, 7 prijema, 1 gr), Ivović 15 (20-12, 1 bl, 2 as, 4 sg, 34 prijema, 1 gr), Gerić 5 (5-3, 2 bl, 3 sg), L. Čubrilo 2 (1-0, 2 bl), Mrdak 16 (30-15, 3 gr, 2 izbl, 1 bl, 2 sg), Kapur (libero, 24 prijema, 1 gr), Martinović 2 (2-1, 1 bl), Stefanović. Nisu igrali: N. Čubrilo, Vrban, Stanković. Trener: Nikola Salatić.

Bulatović zadovoljan igrom momaka

Trener Crvene zvezde Željko Bulatović je posle pobede nad Vojvodinom u prvoj utakmici finala plej–ofa i sjajne igre njegovog tima umeo da pronađe i neke mane, kako reče, to je u krvi trenera.
– Prva dva seta odlučena su jednom loptom, mogli su da pripadnu i Vojvodini, zato je ovih 3:0 suviše ubedljiv rezultat. Zadovoljan sam kao su momci igrali precizno u završnicama, to nas je podiglo pa smo u trećem setu odigrali perfektno. U prvom setu je škripalo u kontrama, kasnije je to bilo puno bolje. Ne smemo puno da mislimo o ovoj utakmici već da se odmorimo koliko je to moguće i da se okrenemo drugom suretu koji se igra u nedelju.
Jedan od junaka finalnog meča bio je Zvezdin prvi dizač Mihajlo Mitić.
– Ovo je bilo samo rezultatski ubedljivo jer smo do pobede došli izuzetno teško. Igrali smo maksimalno koncentrisano i hrabro svaki poen i to nas je vratilo u igru u drugom setu ali i pomoglo da dobijemo onaj neizvestan prvi set. Najbolje bi bilo da zaboravimo ovu utakmicu, da se odmorimo i da još jače uđemo u naredni meč, jer kao što znamo serija se igra na tri pobede.
Nikola Salatić, trener Vojvodine čestitao je rivalu na pobedu.
– Otvorili su bolje ovu finalnu seriju plej ofa, poveli 1:0, ali je to kao da su dobili prvi set. Moraćemo mnogo bolje da odigramo drugu utakmicu u Beogradu ako želimo da napravimo brejk. Ona dobra igra na kritičnom rezultatu, koja nas je krasila u četvrtfinalu i polufinalu, sada jednostavno nije postojala. Možemo da žalimo za prvim i drugim setom, kada smo u važnim momentima pravili greške. Zvezda je to znala da iskoristi. Mislim da je rezultat ne oslikava pravi odnos snaga ali da je ponavljam, pobeda čista kao suza.