Oct 22, 2013

Zvezda ostavila dobar utisak

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u prvoj utakmici Grupe B CEV DenizBank Lige šampiona od azerbejdžanskog Igtisadčija Baku 0:3 (15:25, 16:25,23:25) posle 73 minuta igre.

Utakmicu u Šumica posmatralo je 940 gledalaca a sudili su Sotiris Delikostidis iz Grčke i Dobromir Dobrev iz Bugarske. Statistika
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Čanak, Marinković, Popović 3, Simić, Helić 8, Pušić (Libero), Milenković 5, Novaković, Kecman 13, Lukić, Milović 3. Treneri: Ratko Pavličević i Nikola Milosavljević.
IGTISADČI BAKU: Vana (Libero), Lenka, Kim 1, Pleumijt 8, Onuma 8, Ariele, Vei 4, Vilavan 14, Manon 15, Ma 5, Lei 3, Valentina. Treneri: Bulent Karšlioglu i Farid Jalalov.

Od samog starta meča Igtisadči je preuzeo inicijativu i sa tri vezana asa Vei brzo stekao osetnu razliku. Snažnim servisom i odličnom igrom Flir, ali i Sitirak gošče iz Azerbejdžana povele su 7:1 a zatim i 13:5 i njihova nadmoć je prosto bila očigledna. Ipak, našle su crveno-bele način da malo primire protivnika, Trnićeva i Kecmanova su bile dobre u bloku, i Zvezda je na momenat uspela da poremeti igru protivnika. Posle dve vezane greške srednjaka koji su drugu loptu prosledili iza glavnog arbitra, Igtisadčije je opet uhvatio zalet i odvojo se na 19:9, 21:11 i 23:12. Zvezda se razigrala na kraju seta, viđeno je puno odbrana sa obe strane mrež ali već je bilo kasno za preokret – 15:25.
Iako su izgubile prethodni period meča, Zvezda je mnogo angažovanije ušla u drugi set. Već na samom startu povela je 5:1 na servis Trnićeve što je nateralo trenera Bulenta da zatraži tajm aut, ali serija se nastavila do 7:1. Imale su crveno-bele 8:2 i 11:7 kada su gošće uhvatile zalet i stigle do izjednačenja 12:12 a ubrzo zatim i vođstva od 15:13. Posle tehničkog tajm auta Zvezda kao da više nije imala snage dok je protivnik samo nizao poene. Ubrzo je na semaforu zasijalo 21:15 za Igtisadči, što je nagovestilo i brzi kraj seta. U igru su ušle Lukić, Simić i Novaković.
Držale su se crveno-bele i u trećem setu, imale su 8:5 na prvom tehničkom tajm autu. Mučile su se gošće da dođu do poena, jer deset godina mlađe crveno-bele nisu htele tek tako da im poklone pobedu, ali baš kao u prošlom periodu Zvezda je pala posle izjednačenja 11:11. Legija stranaca iz Bakua se opet razigrala i na drugi predah odlaza sa plus tri (13:16), a ubrzo i 14:20. Nisu se predavale crveno-bele, borile su se za svaki poen, a posle tri vezana poena (18:21) trener gošći je bio primoran da zatraži tajm aut .Trnićeva je postvljala tarabe za omalenu Apijapong, Kecmanova spasila dve meč lopte (22:24), posle čega je usledio i drugi trenerski tajm aut Bulenta. Blok Kecmanove doneo je neizvesnost (23:24) ali Zvezda je na kraju ipak morala da sportski čestita trenutno boljoj ekipi – 23:25.
Naredni meč u Ligi šampiona Crvena zvezda će igrati 31. oktobra u Italiji, kada će gostovati Rebeki NordMekaniki iz Pjaćence. Utakmica je na programu od 20:30.