Oct 28, 2013

Zvezda uspešna u Ljigu

Spartak (Ljig) – Crvena zvezda 0:3 (21:25, 19:25, 20:25)

Hala: OŠ „Sava Kerković“. Gledalaca: 250. Sudije: Tomislav Popović i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 78 minuta.
SPARTAK: Majcan 5, Gajević, Gajić 5, Šatora, Adamović 1, Drapšin 6, Dojčilović 17, Smiljanić (libero), Milosavljević 1, Karišik 1, Radosavljević, Opačić 4. Trener: Bogdan Veličković.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 6, Stoković, Perić, Stoilović 10, Gmitrović, Koprivica 9, Milutinović 4, Jovanović, Petković 24, Jovanović, Buculjević 3, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
Crvena zvezda nije izneverila tradiciju. I šesti put od kako je Spartak ušao u Super ligu, crveno-beli su slavili na njihovom terenu, peti put posle samo tri seta. A moglo je da bude i drugačije.

Spartak se borio u prvom setu, bio u egalu do pred kraj seta, a u samoj završnici Zvezda je imala samo poen viška (21:20). Ipak, kad je bilo najpotrebnije, gosti su bili na nivou i priveli ovaj set kraju u svoju korist – 25:21.
U naredna dva seta Crvena zvezda je bila bolji rival, u ranoj fazi meča sticala je prednost, koju je potom znalački čuvala ili uvećavala. Sjajnu partiju pružio je kapiten Dušan Petković sa čak 24 poena u tri seta, uz tri bloka i četiri asa.
Njemu uz rame bio je tandem primača servisa, Stoilović (10) i Koprivica (9). Kod Spartaka najraspoloženiji Dojčilović sa 17 poena, ostali su bili ipak daleko od nivoa koji je potreban da se Zvezdi otkine neki bod.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.