Nov 9, 2013

Crveno-beli expres

Crvena zvezda – Dinamo 3:0 (25:8, 25:6, 25:19) Statistika

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 163. Sudije: Zoran Radovanović i Aleksandra Balandžić. Trajanje meča: 63 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 6, Čanak 1, Marinković, Popović 5, Simić 5, Helić 4, Pušić (libero), Milenković 15, Novaković 7, Kecman, Lukić 10, Milović 1. Trener: Ratko Pavličević.
DINAMO: Ašćerić 1, Živković, Sekulić 6, Vladisavljev (libero), Marković 1, Simić 1, Cvijović 1, Jovanović 8, Đurić 2, Marković 4, Janković, Gudurić (libero). Trener: Aleksandar Vladisavljev.

Ekspresna pobeda Crvene zvezde u prvom meču petog kola Viner Štetiše Super lige. Posle samo 63 minuta igre aktuelne šampionke su savladale pančevački Dinamo, koji je uspeo da osvoji svega 33 poena, što je negativni rekord ove sezone.

U prva dva seta na terenu kao da je postojao samo jedan tim, onaj u crveno-belim dresovima. U oba navrata početak Zvezde je bio sjajan, pa je Dinamo uspeo da osvoji do drugog tehničkog tajm-auta samo po četiri poena! Ni u završnici ovih setova Pančevke nisu bile bolje, u prvom su stigle do osam poena, u drugom svega do šest!

Odlučio je trener domaćih Pavličević da ukaže priliku igračicama sa manjom minutažom u nastavku, pa je u igru poslao Katarinu Čanak, Maju Simić i Jelenu Novaković. Dinamo je tada pružio jači otpor, čak je vodio na drugom tehničkom tajm-autu u trećem setu (16:15), ali je do kraja meča osvojio još samo tri poena – 25:19.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.