Nov 6, 2013

Crveno-beli jači od Hurikanija

Crvena zvezda – Hurikani Loima 3:1 (25:21, 25:22, 23:25, 25:23) Statistika
Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 250. Sudije: Danil Andreas i Ćihan Firinćioglu. Trajanje meča: 114 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 7, Stoković, Perić, Stoilović 17, Gmitrović, Koprivica 15, Milutinović 5, R. Jovanović 1, Petković 25, N. Jovanović, Buculjević 1, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
HURIKANI: Mantila (libero), Oentinen 2, Niskakangas, Katrasalo 11, Kosi, Rajala, Poikela 14, Antila 13, Čedić 14, Petruševič 10. Trener: Vile Kako.

Crvena zvezda je ostvarila veliku pobedu u prvom meču Čelendž Kupa  protiv finskog Hurikanija za 114 minuta igre. To konkretno znači da će crveno-belima u revanšu, za prolaz u narednu fazu biti dovoljan jedan bod (dva seta), a u slučaju poraza od 3:0 ili 3:1 bio bi igran zlatni set odmah po završetku druge utakmice.
Sjajnom trijumfu protiv finskog predstavnika doprineli su kapiten Dušan Petković, kao i primački tandem Koprivica-Stoilović. Utakmica ni jednog trenutka, osim u drugom setu, nije bila laka za pulene Duška Nikoliža, u svim setovima se vodila žestoka borba, ali su crveno-beli na kraju ipak imali više sreće. Pokazali su da su upornost i kvalitet ipak na njihovoj strani.
Revanš utakmica će biti odigrana u Loimai, u Finskoj, 26. novembra od 17,30 časova po našem vremenu.
Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se tri boda, a ukoliko se meč završi rezultatom 3:2 pobednik dobija dva boda, a poraženi jedan bod. Ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova, o konačnom pobedniku odlučiće “zlatni set”, koji će se odigrati odmah završetku druge utakmice.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.