Nov 23, 2013

Derbi pripao Vizuri

Crvena zvezda – Partizan Vizura 1:3 (23:25, 25:22, 14:25, 21:25)
Detaljnija statistika
Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 500. Sudije: Dejan Rogić i Stanislava Simić. Trajanje meča: 102 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 6, Čanak 1, Marinković 1, Popović 9, Simić, Helić 7, Pušić (libero), Milenković 11, Novaković, Kecman 10, Lukić 7, Milović 8. Trener: Ratko Pavličević.
PARTIZAN VIZURA: Bulić 13, Stepanović (libero), Lozo, Savić 13, Aleksić, Medarević, Ranković 10, Čikiriz, Buša 17, Mirković 4, Dimić (libero), Bošković 18. Trener: Darko Zakoč.
Aktuelne šampionke Srbije ni ovoga puta nisu uspele da slome otpor gradskom rivalu u večitom derbiju. Posle 102 minuta igre pulenke Ratka Pavličevića morale su da čestitaju protivniku na pobedi, drugoj u novoj sezoni.
Šansa za nečim više propuštena je još u prvom setu. Tokom čitavog perioda Zvezda je imala blagu prednost, istina na drugom predahu je dozvolila protivniku da povede 16:13, ali u samoj završnici seta Zvezda je serijom od 7:1 seta stigla do 20:17 što je nagovestilo osvajanja seta. Ipak, kada je bilo vuci potegni Vizura je uspela da završi ovaj period meča u svoju korist 25:23.
U drugom setu bilo je puno neizvesnosti, u vođstvu su se smenjivale jedna pa druga ekipa, ali ovoga puta pri rezultatu 21:18 crveno-bele nisu doyvolile da im s eponovi ista greška već su preko Nikoline Lukić koja je zamenila korektora Adelu Helić stigle do poravnanja i 25:22.
Treči set je bio za zaborav, barem kada je Zvezda u pitanju. Ništa nije funkcionisalo, od prijema, preko servisa ali i napada i Vizura je brzo stigla do 8:2, 16:7 i 25:14.
Četvrti period meča domaće su se držale do 13:12 ali napadi Tijane Bošković su ovoga puta za crveno-bele bili nezadrživi. Bez žara i pravog poentera u završnici meča Zvezda je na kraju doživela i drugi poraz u sezoni.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.