Nov 18, 2013

Zvezdin express

Crvena zvezda – Mladi radnik 3:0 (25:11, 25:17, 25:16)

Dvorana: SC „Šumice“. Gledalaca: 150. Sudije: Vladimir Cvetković i Jovana Živanić. Trajanje meča: 70 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Munćan, Stoković, Perić 1, Stoilović 12, Gmitrović 2, Koprivica 6, Milutinović 4, R. Jovanović, Petković 20, N. Jovanović 5, Buculjević 7, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
MLADI RADNIK: Duduj 4, Kovačević, Petrović, Mašulović, Jevtić 8, Spasojević 1, Milošević, Peković (libero), Kočanović 1, Micić 9, Ilić 5, Popović 1. Trener: Dragan Bonić.

U poslednjem meču petog kola Viner štetiše Super lige Crvena zvezda je ubedljivo porazila Mladi radnik. Pred ovaj duel oba tima su imala skor od po tri pobede i jednog poraza, pa se očekivao daleko zanimljiviji susret. Jeste Zvezda bila favorit, ali malo ko je očekivao da će tako lako domaćin stići do trijumfa.

Odigrali su crveno-beli fantastičan prvi set. Već na drugom tehničkom tajm-autu imali su duplo više poena od Požarevljana (16:8), a do kraja ovog perioda gostima su prepustili još samo tri poena – 25:11. Sve vreme je ekipa Duška Nikolića imala visok procenat realizacije napada, a razliku su pravili i servis i blok, dva elementa u kojima je Mladi radnik bio prilično loš.

Ni u naredna dva seta nije bilo mnogo dileme, pa je pri kraju meča trener Zvezde Nikolić šansu ukazao i rezervistima Stokoviću, Periću, Gmitroviću, kao i debitantu Nikoli Munćanu, dok je Nikola Jovanović odigrao čitav susret.

Ponovo je najbolji bio korektor Dušan Petković, koji je osvojio 20 poena, ali je sjajno odigrao i dizač Maksim Buculjević, koji je stigao da osvoji i sedam poena. Sa druge strane mreže niko nije imao dvocifren učinak, prednjačio je Micić sa devet poena.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.