Jan 11, 2014

Novi trijumf seniora

Crvena zvezda – Spartak (Ljig) 3:1 (22:25, 25:18, 25:20, 25:13) Statistika

Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 120. Sudije: Jovana Živanić i Igor Miljković. Trajanje meča: 93 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 8, Munćan, Stoković, Perić, Stoilović 19, Gmitrović, Koprivica 14, Milutinović 9, Jovanović, Petković 24, Buculjević 4, Vujić (libero). Trener: Duško Nikolić.
SPARTAK: Majcan 3, Gajević, Šatora, Adamović (libero), Drapšin 9, Dojčilović 14, Smiljanić, Milosavljević 1, Karišik, Radosavljević 5, Opačić 14, Turanjanin 9. Trener: Bogdan Veličković.

Crvena zvezda je nastavila sa serijom pobeda u Viner štetiše Super ligi. Osim poraza od Partizan Vizure na startu sezone, crveno-beli su vezali deset trijumfa, poslednji u „Šumicama” protiv Spartaka iz Ljiga.
I to posle preokreta, sačuvavši sva tir boda. Spartak je odlično počeo, iako bez startnog libera Vukašina Smiljanića (menjao ga Adamović). Gosti su poveli sa 8:5, istu razliku zadržali su na drugom obaveznom predahu (16:13), a Zvezda nije imala snage da se vrati u ovaj set – 25:22.
Ipak, od drugog perioda potpuno drugačija slika na terenu. Crveno-beli su zagospodarili na terenu, nametnuli svoj stil igre i preokrenuli rezultat. Uz standardno dobrog Petkovića, novopečenog reprezentativca Srbije, odličan je bio i Filip Stoilović.
Upravo su njih dvojica pokrenuli seriju domaćih, koji su dosta lako došli do izjednačenja – 25:18. Slično je bilo i u trećem setu, kad je Zvezda čitavim tokom kontrolisala rezultat, za krajnjih 25:20.
U četvrtom setu crveno-beli su već na startu napravili ogromnu razliku (8:2), na drugom obaveznom tajm-autu imali su i „plus devet” (16:7), a potom su lako priveli meč kraju – 25:13.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.