Feb 15, 2014

Zvezda u finalu Kupa Srbije

Odbojkašice Crvene zvezde prve su finalistkinje 48. Kupa Srbije i na dobrom su putu da odbrane trofej koji verno čuvaju u svojim vitrinima poslednje četiri sezone. Crvena zvezda je danas, u prvom polufinalu u Staroj Pazovi, pobedila TENT iz Obrenovca sa 3:1, po setovima 25:20, 25:23, 24:26 i 25:20, posle 109 minuta igre. Statistika

Prva dva seta su izabranice Lasla Lukača dobile zahvaljujući boljoj igri u finišu. Istina, u drugom setu Crvena zvezda je vodila sa 24:20, a TENT uspeo da smanji na 24:23 i imao je kontranapad za izjednačenje. Treći set je počeo vođstvom TENT-a od 6:2, a “crveno – bele” su izjednačile “tek” na 16:16, a prvi put u trećem setu povele sa 17:16. Usledila je igra poen za poen, da bi potom Crvena zvezda od 21:20 stigla do 23:20. Uzvratile su Obrenovčanke i smanjile na 23:22, a posle tajm – auta Lasla Lukača izjednačile na 23:23. Serijom 4:0, TENT je stigao do prve set lopte, 24:23, koju je Crvena zvezda anulirala. Drugu set loptu je TENT iskoristio (26:24) i smanjio rezultat na 2:1 u setovima za Crvenu zvezdu.
U četvrtom setu se na početku vodila izjednačena borba, da bi TENT na prvom tehničkom tajm – autu imao prednost od jednog poena (8:7), dok je na drugom tehničkom odmoru bilo 16:15 za Crvenu zvezdu. Povela je Crvena zvezda zatim sa 19:15, pa sa 22:16. Serijom 4:0, TENT je smanjio na 22:20, pa je Laslo Lukač zatražio 30 sekundi predaha. Posle tajm – auta, Crvena zvezda je povela sa 24:20, realizovala prvu meč loptu za konačnih 25:20 i 3:1 u setovima.
U drugom polufinalu, od 18,30 časova, igraće Jedinstvo – Partizan Vizura.

Finale je na programu u nedelju, 16. februara od 17,00 časova (RTS).