Mar 9, 2014

Dame u polufinalu

Železničar – Crvena zvezda 1:3 (19:25, 25:20, 19:25, 27:29)

Dvorana: SŠ „17. septembar”. Gledalaca: 200. Sudije: Aleksandar Petrović (Užice) i Dejan Rogić (Beograd). Trajanje meča: 102 minuta.
ŽELEZNIČAR: Veljković 1, Trivunović 14, Aćimović 12, Tešanović 10, Drpa 19, Divac 1, Zlatić (libero), Knežević (libero), Mrdak 9, Nenadović, Jegdić, Vulović. Trener: Marko Radosavljević.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 6, Popović 13, Milenković 20, Kecman 8, Lukić 17, Milović 5, Dragutinović (libero), Čanak, Marinković 2, Novaković 3, Jakšić, Helić. Trener: Laslo Lukač.

Posle Partizan Vizure i Crvena zvezda se plasirala u polufinale plej-ofa. Crveno-bele su kao i u prvom meču posle četiri seta slavile protiv Železničara, koji je ovim porazom završio sezonu.

Počele su gošće iz Beograda mnogo bolje, pa su vrlo lako dobile prvi set, iako su ponovo bile lišene pomoći startnog korektora Adele Helić. Lako su crveno-bele pravile i potom održavale prednost do konačnih 25:19.

Odlično su gošće krenule i u drugom periodu, povele sa 8:2, ali su potom stale. Železničar je shvatio tada da nema šta da izgubi, pa je već do drugog tehničkog tajm-auta preokrenuo (16:15), a nedugo potom i izjednačio – 25:20.

Ipak, trgla se Zvezda na vreme, odigrala je kvalitetan treći set i ponovo je pritisak bio na igračicama domaćih. Železničar je bio vrlo dobar u četvrtom periodu, vodio je sve do 21:19, ali je ipak neizvesna završnica pripala Zvezdi, koja je tako proslavila plasman u polufinale – 29:27.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.