Mar 7, 2014

Petković bombarder sa 43 poena!

Crvena zvezda – Vojvodina NS seme 3:2 (25:20, 26:28, 25:27, 25:23, 17:15)

Dvorana: SC „Sport eko”. Gledalaca: 100. Sudije: Boris Kolarević (Novi Sad) i Svetlana Zotović (Beograd). Trajanje meča: 131 minut. Statistika
CRVENA ZVEZDA: Okolić 12, Perić 1, Stoilović 11, Milutinović 3, Petković 43, Buculjević 2, Vujić (libero), Munćan 4, Koprivica 7, Stoković, Gmitrović, Jovanović. Trener: Duško Nikolić.
VOJVODINA NS SEME: Simić 12, Katić 14, Radić 9, Petković 4, Luburić 30, M. Stanković 12, Kapur (libero), Martinović, Veselinović 7, Radović, Č. Stanković, Mehić. Trener: Strahinja Kozić.

Ni posle tri godine Vojvodina nije uspela da prekine Zvezdinu dominaciju u međusobnim okršajima kada su u pitanju mečevi domaćeg šampionata. Kapiten Petković je i ovoga puta bio najbolji na meču i to sa neverovatnih 43 poena!

A bili su Novosađani jako blizu toga da stignu do pobede, prve posle evo već 14 uzastopnih utakmica. Nisu uspeli u tome, jer je „tako hteo“ Dušan Petković. Zvezdin korektor je još jednom pokazao kako se bori u crveno-belom dresu i kad utakmica nema rezultatski značaj.

Njegovih 43 poena, uz 61 odsto uspešnog napada, rekord su ovogodišnjeg prvenstva, a da je osvojio samo par poena manje verovatno bi Lale otišle kući pevajući. Neizvesnosti praktično nije bilo samo u prvom setu. I pored nešto većeg broja grešaka crveno-beli iz Beograda relativno lako dobili su ovaj period igre. Završnica drugog seta odredila je nastavak ovog maratonskog meča.

Imala je Vojvodina vođstvo od 24:21, nije iskoristila tri vezane set lopte, pa je i Zvezda imala prvu priliku da duplira vođstvo, a kad ni oni nisu uspeli da je realizuju, Novosađani su stigli do izjednačenja, koje je nagovestilo dugo odbojkaško veče u Sport Eku.

Proigrali su Novođani već u trećem setu, pa iako su ovaj period dobili na razliku, bilo je jasno da će do kraja meča mučiti i pomalo i uspavanog šampiona.

Iskusni Petković sjajno je dirigovao igrom svog tima, probudio se Luburić, a za Radića i Simića domaćin nije imao rešenja. Mogla je Vojvodina do potpunog preokreta i pobede još u četvrtom setu, ali posle 19:19, razgoropadio se Petković i odigrao simultanku sa gostima.

U poslednjem, petom setu, bolje su počeli odbojkaši Vojvodine, imali poen prednosti do 10:9, ali su servis greškama, kojih je na ovom meču sa njihove strane bilo čak 27, pomogli domaćinu. Zvezda je prva stigla do meč lopte i realizovala je treću as servisom Maksima Buculjevića.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.