Mar 12, 2014

Zvezda povela u četvrtfinalu

Crvena zvezda – Mladi radnik 3:1 (21:25, 25:17, 25:22, 25:17)
Dvorana: SC „Sport Eko”. Gledalaca: 150. Sudije: Stanislava Simić i Jovan Jovanović. Trajanje meča: 104 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 7, Munćan 10, Stoković, Perić 1, Stoilović 15, Gmitrović 4, Koprivica (libero), Milutinović 2, Jovanović, Petković 29, Brković, Buculjević 2. Trener: Duško Nikolić.
MLADI RADNIK: Duduj 6, Pantić 16, Savić, Kovačević 1, Petrović 6, Jevtić 8, Milošević, Peković (libero), Micić 15, Ilić 9, Popović. Trener: Dragan Bonić.
Posle mnogo muka Crvena zvezda je slavila trijumf protiv Mladog radnika u prvom meču četvrtfinala plej-ofa. Šampion je izgubio prvi set, potom su Požarevljani poveli sa 5:2 u drugom i sve je mirisalo na veliko iznenađenje.
Uz to, Crvena zvezda je igrala bez reprezentativnog libera Filipa Vujića, kojeg je menjao Lazar Koprivica, dok je na njegovoj poziciji primača bio Milan Perić, a od drugog seta Aleksandar Gmitrović.
U međuvremenu, Duško Nikolić je zamenio i jednog srednjaka, umesto startera Vuka Milutinovića na teren je poslao Nikolu Munćana, bivšeg igrača upravo Mladog radnika. I tek od tog drugog seta crveno-beli su zaigrali onako kako se od njih očekuje.
Uspeli su domaći da preokrenu u drugom setu i da dođu do izjednačenja – 25:17, a potom posle velike borbe da dobiju i treći period igre – 25:22. Nije im bilo lako ni u četvrtom, kad su gosti poveli sa 8:5.
Ipak, nisu imali snage da izdrže do kraja, pa je Zvezda i tada preokrenula i konačno „slomila” otpor Požarevljana, najviše zahvaljujući ponovo sjajnom Dušanu Petkoviću. Korektor crveno-belih bio je ubedljivo najbolji sa 29 poena!

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.