Mar 6, 2014

Zvezda povela u četvrtfinalu

Crvena zvezda – Železničar 3:1 (22:25, 25:23, 25:15, 25:13)

Dvorana: SC „Sport Eko“. Gledalaca: 100. Sudije: Filip Vrndić i Jovana Živanić. Trajanje meča: 95 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 12, Jakšić, Čanak, Marinković, Popović 10, Milenković 14, Novaković, Dragutinović (libero), Kecman 19, Lukić 17, Milović 7. Trener: Laslo Lukač.
ŽELEZNIČAR: Veljković 3, Trivunović 6, Lazarević, Aćimović 8, Tešanović 7, Jegdić, Knežević (libero), Drpa 21, Vulović, Mrdak 3, Divac 3, Zlatić (libero). Trener: Markon Radosavljević.

Crvena zvezda je posle velike borbe uspela da slavi u prvom meču četvrtfinala plej-ofa protiv Železničara. U prva dva seta rivali su bili potpuno ravnopravni, ali su potom crveno-bele pokazale zašto su bile proglašene za favorita.

Počelo je dobro po Lajkovčanke, koje su bez respekta ušle u meč protiv aktuelnog šampiona i osvajača Kupa Srbije. Poveo je Železničar sa 8:6, potom i sa 16:13, a prednost nije ispuštao gostujući tim do kraja seta – 25:22.

Uzbudljivo je bilo i u drugom periodu, ali je ovoga puta Crvena zvezda konstantno imala nekoliko poena viška. Po tri poena prednosti je bilo za domaće na oba tehnička tajm-auta (8:5, pa 16:13), ali je tek u neizvesnoj završnici usledilo izjednačenje – 25:23.

Tu je bio kraj otpora gostujućeg tima, koji je ostao bez svežine. Zvezda je tek od starta trećeg seta nametnula svoj ritam, povela je sa 8:1, a potom lako dobila ovaj period – 25:15. Još lakše je bilo u četvrtom setu, u kojem je Železničar došao samo do 13. poena.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.