Apr 2, 2014

Poraz na startu

Partizan Vizura – Crvena zvezda 3:1 (23:25, 25:18, 25:20, 25:14)

Dvorana: SC „Vizura”. Gledalaca: 600. Sudije: A. Popović (Sr. Karlovci), V. Simonović (Kragujevac). Trajanje meča: 103 minuta. Rezultat u seriji: 1:0.
PARTIZAN VIZURA: Bulić 9, Savić 9, Ranković 9, Buša 8, Mirković 4, Bošković 27, Stepanović (libero), Lozo 1. Nisu igrale: Petrović, Aleksić, Čikiriz, Ćirović. Trener: Darko Zakoč.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 7, Popović 5, Helić 19, Kecman 2, Lukić 5, Milovic 4, Pušić, Jakšić, Čanak 1, Milenković 7. Nisu igrale: Marinković, Novaković. Trener: Laslo Lukač.

Crvena zvezda je pretrpela poraz na startu finalne serije plej-ofa protiv Partizan Vizure. Iako su crveno-bele prvi set završile u svoju korist posle vodjstva protivnika od 6:0 i 7:1, u nastavku susreta prosto nisu mogle da dodju do svoje igre.

Bilo je uspona i padova tokom čitavog meča, ali na kraju je slavio protivnik, koji se samo bolje snašao u samoj završnici. U trećem setu vodile su Milovićeva i saigračice 17:13 kada je Partizan serijom od 9:0 napravio preokret i bukvalno odredio pobednika susreta.

Ne možemo u svakom setu rivalu da dopustimo prednost od pet, šest poena pa da posle jurimo. U prvom smo uspeli da preokrenemo, ali u ostalima ne. Ipak, ovo je samo prvi u nizu mečeva za krunu – naglasio je trener “crveno-belih” Laslo Lukač.

Treći set je odlučio pobednika. Sa nekoliko dobrih odbrana, potom i realizacijom napada uspeli smo da Zvezdinu prednost pretvorimo u našu. Kasnije su i protivnice počele verovatno da sumnjaju u sopstvene kvalitete i greškama su nam pomogle da slavimo – rekao je strateg Partizana Darko Zakoč.

Partizan je poveo 1:0 u seriji koja se igra do tri pobede. Drugi meč igra se u subotu (5. april, 18 časova, RTS 2) na istom mestu, sudiće B. Kolarević (Novi Sad) i I. Miljković (Beograd).

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.