Nov 15, 2014

Crveno-bele lako savladale Kraguj

Odbojkašice Crvene zvezde slavile su laganu i očekivanu pobedu nad novajlijom u ligi, ekipom Kraguja. U utakmici u kojoj se pobednik unapred znao, Beograđanke su odigrale ozbiljno i odgovorno, te su bez većih problema potvrdile zvanje favorita.

Kragujevčanke su se, uprkos razlike u klasi, prikazale u lepom svetlu, odigrale u skladu sa svojim mogućnostima, ali i onoliko koliko su im naše odbojkašice dozvolile. U ubedljivo dobijena prva dva seta, Branko Kovačević pružio je priliku i igračicama sa klupe da se istaknu.

U trećem setu gostujuće igračice su zapretile na startu i posle dobrih servisa vodile 10:7 ali je Zvezda svaku sumnju o završetku meča u tri seta otklonila serijom 8:0 posle serije servisa Adele Helić.

Narednog vikenda odbojkašice Crvene zvezde dočekuju obrenovački TENT.

Crvena zvezda – Kraguj 3:0 (25:17, 25:14, 25:17)
Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 100. Sudije: J. Jovanović (Beograd), S. Simić (Obrenovac). Trajanje meča: 68 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 3, Popović 14, Helić 19, Milenković 10, Kecman 8, Milović 2, Rosić (libero), Pušić (libero), Čanak 2, Brđović, Bukilić 2, Ašonja. Trener: Branko Kovačević.
KRAGUJ: Pavlović 11, Brković 8, Mačužić 2, Dončić 3, Lekić 2, A. Petrović 3, Milosavljević (libero), Ignjatović, S. Petrović, Dimitrijević, Davinić. Trener: Dragan Mratinković.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.