Nov 12, 2014

Crveno-beli rutinski do četvrtfinala

Rutinskom pobedom nad Jedinstvom u Staroj Pazovi, odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije.

U prvom meču osmine finala, crveno-beli su bez većih problema savladali domaćina sa 3:0, po setovima 25:18, 25:12, 25:18 za 62 minuta igre i tako su napravili prvi korak ka odbrani trofeja osvojenog prošle sezone.

Odbojkaši Jedinstva uspeli su u prvom setu da koliko toliko održe priključak za ekipom Dragana Kobiljskog do rezultata 15:16 za crveno-bele. Zvezda se potom “odlepila” na četiri poena prednosti, da bi na kraju vezala tri poena i povela sa 18:25.

Na krilima igre u završnici prvog seta, naši odbojkaši su furiozno krenuli u drugi set. Brzo su stekli tri poena viška, a do tehničkog tajm auta crveno-beli su vodili sa 6:12. Domaćin je bio potpuno demoralisan, što su crveno-beli maksimalno iskoristili, dozvolili rivalu još svega šest poena i duplirali svoje vođstvo – 12:25.

Treći set je bio samo formalnost. Naši prvotimci su ponovo poveli i to vođstvo postepeno povećavali. Do kraja odbojkaši Crvene zvezde su stekli sedam poena viška i sa 18:25 obezbedili plasman među osam najboljih ekipa u najmasovnijem takmičenju u Srbiji.

Preostalih sedam utakmica osmine finala odigraće se od 25. – 27. novembra, a kompletan raspored i satnica će naknadno biti saopšteni.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 0:3 (18:25, 12:25, 18:25)
Dvorana: Hala sportova. Gledalaca: 200. Sudije: Igor Miljković i Dejan Rogić. Trajanje meča: 62 minuta.
JEDINSTVO (SP): Mladenović (libero), Lazarević, Stanić 1, Manojlović 3, Radišić, Majstorović 6, Stanišić, Pajić 10, Madić 7, Matijašević 2, Skokna (libero), Paravinja 1. Trener: Željko Vukelić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Jevtić (libero), Stoilović 8, Gmitrović 11, Koprivica 11, Milutinović 5, Nejić 8, Martinović 3, Kecman 7, Pavlović 1, Buculjević 5. Nije igrao: Stefanović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.