Nov 29, 2014

Crvenoj zvezdi derbi protiv Jedinstva

Crvena zvezda je ostvarila veliku pobedu u derbi meču sedmog kola protiv Jedinstva u Staroj Pazovi rezultatom 1:3, po setovima 18:25, 23:25, 25:23, 23:25.

Crveno-bele su načinile veliki preokret u četvrtom periodu, kad su prestigle prednost Jedinstva od 21:16.

Sjajna je bila Zvezda u završnici meča, najpre su došle do izjednačenja, a potom i do konačnog trijumfa – 25:23. Prethodno su crveno-bele dobile prva dva perioda igre, ali prvi daleko lakše nego drugi.

Staropazovčanke su odgovorile u trećem, kad su produžile meč, a potom su propustile veliku šansu da izbore taj-brek i osvoje makar bod. Sjajnu partiju pružila je Adela Helić, koja je imala 26 poena, Popović je stigla do 13, a Milenković je imala 12. Kod domaćih Marija Jovanović je stigla do 17, a Trivunović i Sakradžija su imale po 14.

U narednom kolu crveno-bele dočekuju Kolubaru koja u dosadašnjem toku prvenstva nije osvojila nijedan set.

Jedinstvo – Crvena zvezda 1:3 (18:25, 23:25, 25:23, 23:25)
Hala sportova u Staroj Pazovi. Gledalaca: 250. Sudije: Boris Kolarević i Anđelko Popović. Trajanje meča: 103 minuta.
JEDINSTVO: Vujnović, Jakić 8, Mrdak 5, Medarević 2, Jovanović 17, Mihajlović (libero), Jurišić 1, Trajković, Vulin, Đurić 7, Trivunović 14, Sakradžija 14. Trener: Jovo Caković.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Jakšić, Čanak, Sekulić 7, Popović 13, Helić 26, Rosić (libero), Milenković 12, Tasić, Stijepić, Ašonja, Milović 4. Trener: Branko Kovačević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.