Nov 19, 2014

Hapoelu trijumf, Zvezdi šesnaestina finala

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u šesnaestinu finala Kupa Izazovača iako su u revanš meču doživeli poraz od Hapoela Mate-Ašer Ako rezultatom 3:2, po setovima 25:19, 25:18, 18:25, 17:25, 15:10.

Crveno-beli su prošli u narednu rundu takmičenja zahvaljujući maksimalnoj pobedi od 3:0 u prvom meču u Beogradu.

Nakon izjednačene borbe na početku meča, Izraelci su uspeli da se “odlepe” posle prvog tehničkog tajm auta i svoju prednost su održavali do kraja prvog dela igre. Do vođstva u setovima su došli pošto su prvi set osvojili rezultatom 25:19.

Domaćin je bio odličan i na startu drugog perioda igre. Vrlo brzo su poveli sa pet poena prednosti (8:3). Do drugog tehničkog tajm auta crveno-beli su zaostajali osam poena i više nisu uspeli da sustignu rivala koji je duplirao svoju prednost – 25:18.

U startnoj postavi na početku trećeg seta na poziciji tehničara zaigrao je Nemanja Stefanović umesto Maksima buculjevića, a korektora Aleksandra Gmitrovića zamenio je Aleksandar Blagojević. Zvezda je preuzela kontrolu nad igrom, povela sa 7:10, a do drugog obaveznog predaha vodila je sa 9:16. Naši odbojkaši su sigurnom igrom smanjili rezultat – 18:25.

Crveno-beli su nastavili u istom ritmu. Uspeli su da povedu sa 7:11. i tu prednost su čuvali do drugog obaveznog tajm auta. Potom dolaze do još veće prednosti i dolaze do izjendačenja (17:25) koje im donosi plasman u narednu rundu takmičenja.

Odbojkaši Crvene zvezde bez opterećenja mogli su da odigraju odlučujući set, koji je na kraju pripao domaćinu koji je slavio sa 15:10.

Crvena zvezda će u šesnaestini finala (3. i 17. decembar) igrati protiv Loimu Raisija iz Finske.

Prvi meč Crvena zvezda će odigrati u Finskoj, a revanš u Beogradu.

HAPOEL – CRVENA ZVEZDA 3:2 (25:19, 25:18, 18:25, 17:25, 15:10)
Dvorana: Ein Sara – Naharija (Izrael). Sudije: Andreas Konstandinides (Kipar) i Dorin Mirel Zaharesku (Rumunija).
HAPOEL: Osokin 5, Katcenelson 5, Huares 12, Bačkala 13, Komel 15, Finkleštajn, Nseir, Dos Santoš 19, Vajsman (libero). Nisu igrali: Kac, Kasel, Semionov. Trener: Noam Kac.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 12, Jevtić (libero), Stefanović 2, Stoilović 23, Gmitrović 2, Koprivica 10, Milutinović 6, Nejić, Martinović 1, Kecman 4, Blagojević 15, Buculjević. Nisu igrali: Đurđević, Brković. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.