Nov 22, 2014

Trijumf Zvezde u Požarevcu

Nakon tri dana, a posle teške revanš utakmice sa Hapoelom u Izraelu, Crvena zvezda je gostovala u Požarevcu. U redovima šampiona nije se primetio umor jer su sjajnom igrom odoleli svim naletima Požarevljna.

Zvezda je izvrsno otvorila prvi set, povela sa 10:2, ali je Mladi radnik u finišu zapretio, uspeo da dođe najpre do dva poena minusa (21:19), a potom i do izjednačenja (23:23). Ipak, Zvezda je bila sigurnija i stabilnija, pa je rešila u svoju korist prvi deo igre – 25:23.

U nastavku su naši odbojkaši bili daleko bolji rival. Poveli su crveno-beli sa 11:6 u drugom setu, a ovoga puta tu prednost nisu prokockali – 25:16. Slično je bilo u trećem setu, u kojem su Požarevljani stigli do 19-og poena.

Filip Stoilović je bio najefikasniji u našem timu sa 14 poena, dok je Lazar Koprivica upisao 12 poena.

Nakon šestog kola odbojkaši Crvene zvezde zauzimaju drugo mesto na tabeli sa 15 bodova, jednim manje od vodećeg Partizana. U narednom kolu crveno-beli dočekuju ekipu Novog Pazara junior u dvorani SC Šumice.

Mladi radnik – Crvena zvezda 0:3 (23:25, 16:25, 19:25)
Hala: SC „Požarevac”. Gledalaca: 500. Sudije: Ivan Lazarević (Šabac) i Darko Savić (Beograd). Trajanje meča: 85 minuta.
MLADI RADNIK: Šljivančanin, Pantić 20, Savić 1, Kovačević 3, Petrović, Mašulović 4, Jevtić 3, Vidakov (libero), Milošević 2, Kočanović 10, Jovanović, Popović. Trener: Saša Joksimović.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 9, Jevtić (libero), Stefanović, Stoilović 14, Gmitrović 1, Koprivica 12, Milutinović 7, Nejić, Martinović 1, Kecman, Blagojević 6, Buculjević. Trener: Dragan Kobiljski..

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.