Nov 12, 2014

Zvezda silna u Sloveniji

Odbojkašice Crvene zvezde zabeležile su maksimalnu pobedu u prvom meču šesnaestine finala Kupa CEV. Crvena zvezda je, u Sloveniji, savladala Kalcit Kamnik sa 3:0, po setovima 25:16, 25:14 i 25:16, posle 71 minuta igre.

Slovenke su vodile samo na početku meča. Izabranicama Branka Kovačevića trebalo je malo vremena da upoznaju protivnika, pa su posle vođstva od 10:7 za domaćina preokrenule rezultat u svoju korist serijom od 2:9. Bilo je 16:18 za crveno-bele, kada su sjajnom igrom osvojile sedam vezanih poena i prvi set sa 16:25.

Zvezda je silovito krenula u drugom setu. Povela je sa 0:4 i tu prednost održavala do prvog tehničkog tajm auta. Sredinom tog perioda igre crveno-bele su stekle 11 poena viška koje su potom pretvorile u vođstvo od 0:2 – 14:25.

Da je kvalitet daleko na strani naših dama videlo se početkom trećeg perioda igre kada su crveno-bele povele sa 2:11. Potom su se malo opustile što je Kamnik iskoristio da priđe na tri poena zaostatka (9:12). Ipak, Zvezda nije dozvolila bilo kakvo iznenađenje, pa su rutinskom igrom priveli meč kraju – 16:25.

Odbojkašice Crvene zvezde imale su podršku navijača na meču u Sloveniji gde ih je bodrilo nekoliko desetina Delija.

Revanš utakmica će se odigrati 25. novembra u dvorani Šumice u Beogradu od 19 časova.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Ukoliko eliminišu Slovenke, crveno–bele će u osmini finala (10. i 17. decembar) igrati protiv pobednika duela Rote Raben Vilsbiburg (Nemačka) – Lokomotiva Baku (Azerbejdžan).

U slučaju eliminacije, Crvena zvezda će takmičenje nastaviti u šesnaestini finala Kupa Izazivača 2015, 10. i 17. decembra, protiv pobednika dvomeča 2. kola: Stod Volej Stejnkjer (Norveška) – Slidreht Sport (Holandija).

KALCIT KAMNIK – CRVENA ZVEZDA 0:3 (16:25, 14:25, 16:25)
Sportska dvorana – Kamnik (SLO). Gledalaca: 300. Sudije: Mikloš Horvat (Mađarska) i Erjon Mujo (Albanija). Trajanje meča: 71 minut.
KAMNIK: Kranjc, Barns 3, Božič, Kregar, Borko 4, Vrhovnik 5, Igličar 10, Hribar 1, Jerala (libero), Ščuka 5. Nije igrala: Forštnarič. Trener: Gasper Ribič.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Jakšić, Popović 8, Helić 16, Rosić (libero), Milenković 10, Kecman 13, Milovits 6. Nisu igrale: Čanak, Brđović, Bukilić, Stijepić. Trener: Branko Kovačević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.