Dec 24, 2014

Crveno-bele slavile u Staroj Pazovi

Odbojkašice Crvene zvezde, aktuelne pobednice Kupa Srbije, zabeležile su pobedu u prvoj utakmici četvrtfinala 49. Kupa Srbije.

Crveno–bele su večeras, u Hali sportova u Staroj Pazovi, pobedile domaće Jedinstvo sa 1:3, po setovima 25:23, 22:25, 23:25 i 13:25, posle 102 minuta igre.

Iako su tokom većeg dela prvog seta vodile, naše odbojkašice nisu uspele da sačuvaju prednost. Jedinstvo je u samoj završnici preokrenulo rezultat i povelo rezultatom 25:23.

Zvezdine dame nisu dozvolile da se isto ponovi i u drugom periodu igre. Ponovo su vodile i diktirale tempo. Sredinom seta su imale tri poena prednosti koje su sačuvale do kraja i izjednačavaju rezultat – 22:25.

U trećem periodu Zvezda je delovala dosta bolje. Ponovo stiče vođstvo na početku seta. Činilo se da će izabranice Branka Kovačevića lako doći do preokreta (11:16), ali su domaće rešile da namuče branioca pehara. U završnici trećeg perioda se potpuno primiču našem timu, ali Zvezda ipak preokreće rezultat u setovima – 23:25.

To je bio prelomni momenat, jer su naše dame u četvrtom setu bile potpuno superiorne. Stiču prednost koju su sredinom tog perioda igre učinile dvocifrenom i na kraju zasluženo dolaze do trijumfa – 13:25.

Revanš utakmica četvrtfinala Kupa Srbije je na programu u četvrtak, 25. decembra od 18 časova u dvorani SC Šumice, uz direktan TV prenos na RTS-u.

Po propozicijama takmičenja u Kupu Srbije, u slučaju da obe ekipe ostvare po jednu pobedu, plasman u polufinale će izboriti ekipa koja ima bolji set količnik. Ukoliko je set količnik identičan, plasman na Finalni turnir će izboriti ekipa koja ima bolji poen količnik (pojedinačno za svaku utakmicu). U slučaju da je i poen količnik identičan o plasmanu u polufinale će odlučiti “zlatni set”.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:23, 22:25, 23:25, 13:25)
Stara Pazova – Hala sportova. Gledalaca: 350. Sudije: Kolarević i Popović. Trajanje meča: 102 minuta.
JEDINSTVO: Kotarac (libero), Vujnović, Jakić 2, Mrdak 8, Medarević 2, Jovanović 14, Mihajlović (libero), Jurišić 2, Vulin 1, Đurić 6, Trivunović 14, Sakradžija 13. Trener: Jovo Caković.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 12, Popović 16, Brđović, Helić 22, Rosić (libero), Milenković 10, Kecman 8, Lukić, Milovits 3. Nisu igrale: Čanak, Sekulić i Ašonja. Trener: Branko Kovačević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.