Dec 17, 2014

Crveno-beli u osmini finala Kupa Izazivača

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u osminu finala Kupa Izazivača. Crveno–beli su večeras, u revanš meču šesnaestine finala, u dvorani Šumice u Beogradu, savladali Loimu Raisio iz Finske sa 3:1, po setovima 16:25, 25:19, 25:23 i 25:17, posle 101 minuta igre.

Izabranici Dragana Kobiljskog loše su započeli meč. Do prvog tehničkog tajm-auta Finci su već imali pet poena prednosti. Posle drugog bilo je sedam poena razlike. Naši odbojkaši su uspeli da smanje zaostatak , a onda je usledila i izmena u našem timu pri rezultatu 12:19. Umesto Koprivice ušao je Kecman na mestu primača, što je u tom trenutku donelo rezultat. Zvezda je ponovo smanjila vođstvo gostiju (15:20), ali je Loimu potom zaigrao mnogo bolje i poveo rezultatom 16:25.

Mnogo bolja igra crveno-belih viđena je već na početku drugog seta. Zvezda je stekla prednost koju je održavala tokom tog perioda igre. Pri rezultatu 13:11 na servis liniju je stao Okolić koji je u tim trenucima odlično servirao. Odlično je funkcionisao i blok, a Vuk Milutinović je tada sjajnim potezom podigao publiku na noge (19:15). Gosti su tajm autom uspeli da se konsoliduju, smanje zaostatk (22:19), ali su posle predaha koji je zatražio Kobiljski crveno-beli sa tri uzastopna poena izjednačili rezultat – 25:19.

Treći set je bio veoma uzbudljiv. Ekipa Loimu je povela na startu, ali je Zvezda vrlo brzo izjednačila. Timovi su se smenjivali u vođstvu sve do završnice, kada je Zvezda povela sa 22:20. Finci su pokušali da sustignu crveno-bele posle tajm auta, ali su naši odbojkaši uspeli da održe prednost i preokrenu rezultat u svoju korist – 25:23.

Zvezda je u četvrtom periodu igre povela sa tri poena prednosti, a potom su na servis Filipa Stoilovića došli i do pet poena viška. Loimu je posle tajm auta uspeo da se približi na svega dva poena (12:10), ali su crveno-beli i na to imali odgovor. Na drugom tehničkom predahu naša ekipa je imala plus četiri, a posle 21:17 usledila su četiri uzastopna poena šampiona Srbije koji je na taj način obezbedio plasman u osminu finala – 25:17.

Odličnu partiju pružio je Filip Stoilović koji je osvojio 22 poena. Aleksandar Blagojević je imao 15, a Lazar Koprivica 10 poena. Fantastični na mreži bili su Aleksandar Okolić sa 9 (5 blokova) i Vuk Milutinović sa 8 poena (2 bloka). Kod gostiju se istakao Urpo Sivula koji je upisao 26 poena.

U prvoj utakmici, odigranoj u Finskoj, crveno–beli su pobedili Loimu sa 3:2 (16:25, 24:26, 25:20, 25:22, 15:11).

Crvena zvezda će u osmini finala Kupa Izazivača 2015. (14. i 21. januar) igrati protiv Fino Kapošvara iz Mađarske.

CRVENA ZVEZDA – LOIMU RAISIO 3:1 (16:25, 25:19, 25:23 i 25:17)
Dvorana: SC Šumice. Gledalaca: 400. Sudije: Emiroglu (Turska) i Jovčev (Bugarska). Trajanje meča: 103 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 9, Jevtić (libero), Stoilović 22, Koprivica 10, Milutinović 8, Martinović, Kecman, Blagojević 15, Buculjević 2. Nisu igrali: Đurđević, Stefanović i Nejić. Trener Dragan Kobiljski.
LOIMU RAISIO: Peltonen, T. Rumpunen 10, O. Rumpunen 12, Klajn 13, Sivula 26, Kuki (libero), Boričev, Sihvonen, Juntura 1, Masterson 5, Rantanen (libero). Trener: Henri Tumi.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.