Dec 17, 2014

Poraz Zvezde u Bakuu

Odbojkašice Crvene zvezde nisu uspele da se plasiraju u četvrtfinale Kupa CEV. Lokomotiva je danas, u Sportskoj dvorani „Baku“ u Bakuu, u Azerbejdžanu, u revanš utakmici osmine finala, pobedila crveno-bele sa 3:1, po setovima 25:22, 25:20, 23:25 i 25:23, posle 105 minuta igre.

Izabranice Branka kovačevića su pružile mnogo jači otpor favorizovanoj ekipi Lokomotive nego što je to bio slučaj u Beogradu. Iako su tokom prvog seta domaće bile u blagom vođstvu, crveno-bele su bile konstantna pretnja. Ipak, na kraju Azerbejdžanke su uspele da osvoje prvi set i povedu sa 25:22.

Slično je bilo i u drugom setu. Na drugom tehničkom tajm autu Lokomotiva je vodila sa tri poena prednosti, a u završnici je ta razlika iznosila pet poena. Na kraju domaće su duplirale prednost (25:20) i na taj način obezbedile plasman u četvrtfinale.

Nakon toga Azerbejdžanke su se opustile što je naš tim iskoristio. Ekipe su se stalno smenjivale u vođstvu, a Zvezda je uspela da stekne blagu prednost u drugom delu trećeg seta. Sačuvala je stečeno vođstvo i na kraju uspela da osvoji set – 23:25.

Crveno-bele su u četvrtom setu učinile sve da preokrenu rezultat i pobede. Vodile su na drugom obaveznom predahu sa dva poena prednosti. Ipak, domaćin u završnici uspeva da preokrene rezultat u svoju korist i na kraju zasluženo slavi sa 25:23.

U našem timu najefikasnija je bila Adela Helić sa 24 poena. Mina Popović je dodala 14 poena, čak 7 iz bloka, dok su Ljubica Kecman i Bojana Milenković zabeležile po 13 poena. Bolja od ostalih u lokomotivi bila je Havličkova sa 20 poena.

U prvoj utakmici, odigranoj u Beogradu, Lokomotiva je pobedila Crvenu zvezdu sa 3:0 (25:16, 25:21, 25:12).

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Lokomotiva Baku će u četvrtfinalu Kupa CEV 2015. (14. i 21. januar) igrati protiv pobednika duela Dinamo Krasnodar (Rusija) – HPK Hamenlina (Finska). U prvom meču, odigranom u Krasnodaru, Dinamo je pobedio Hamenlinu sa 3:0 (25:14, 25:22, 25:14).

LOKOMOTIV BAKU – CRVENA ZVEZDA 3:1 (25:22, 25:20, 23:25, 25:23)
Baku – Dvorana: Baku. Gledalaca: 1.000. Sudije: Janik (Poljska) i Fortu (Rumunija). Trajanje meča: 105 minuta.
LOKOMOTIV BAKU: Tomsen (libero), Lojd 2, Havličkova 20, Atiči, Stinbergen 10, Crnčević 15, Buijs 13, Čantava 2, Arigeti 8, Kiseljova. Nisu igrale: Abdulazimova i Karimova. Trener: Ton Buijs.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 8, Popović 14, Brđović 3, Helić 24, Rosić (libero), Milenković 13, Tasić, Kecman 13, Milovits 4. Nije igrala: Čanak. Trener Branko Kovačević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.