Dec 12, 2014

Poraz Zvezde u prvom meču osmine finala Kupa CEV

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz u prvom meču osmine finala Kupa CEV od Lokomotive Baku rezultatom 0:3 (16:25, 21:25, 12:25) u dvorani SC Šumice.

Već na startu prvog seta Azerbejdžanke su stekle tri poena prednosti koje su sačuvali do prvog tehničkog tajm auta. Do drugog je bilo šest poena razlike u korist gošći. Crveno-bele nisu uspele da ozbiljnije priprete kvalitetnoj ekipi Lokomotive koja je povela rezultatom 16:25.

Slično je bilo i u drugom setu, ali je Zvezda uspela da priđe gošćama na poen zaostatka sredinom tog perioda igre (12:13). Trener Lokomotive je tada zatražio tajm aut, a na drugom obaveznom predahu su vodile sa 14:16. Naša ekipa je opet bila u zaostatku od tri poena, a potom je posle tajm auta Branka Kovačevića naš tim ponovo ugrozio vođstvo gošći. Ipak, dosta iskusnija ekipa iz Bakua je sa četiri uzastopna poena obezbedila dvostruku prednost – 21:25.

Nakon toga, Zvezdina igra se potpuno raspršila. Posle početnih 0:5 bilo je jasno da će odbojkašice Lokomotive otići kući sa maksimalnim trijumfom. Na drugom tehničkom tajm autu crveno-bele su imale deset poena manje od rivala, a do kraja je taj zaostatak iznosio 13 poena – 12:25.

Revanš meč će se odigrati naredne srede, 17. decembra od 15 časova po našem vremenu u Sportskoj dvorani „Baku“ u Bakuu, u Azerbejdžanu.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

Pobednik dulea Lokomotiva – Crvena zvezda igraće u četvrtfinalu Kupa CEV 2015. (14. i 21. januar) protiv pobednika duela Dinamo Krasnodar (Rusija) – HPK Hamenlina (Finska).

CRVENA ZVEZDA – LOKOMOTIVA BAKU 0:3 (16:25, 21:25, 12:25)
Dvorana: SC Šumice, Beograd. Gledalaca: 350. Sudije: Demir (Turska) i Penkov (Bugarska). Trajanje meča: 67 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 4, Čanak, Popović 8, Brđović, Helić 9, Rosić (libero), Milenković 8, Tasić 5, Bukilić, Lukić, Milovits 1. Nije igrala: Kecman. Trener: Branko Kovačević.
LOKOMOTIVA BAKU: Tomsen (libero), Lojd 5, Havličkova 4, Atiči, Abdulazimova 4, Stinbergen 11, Karimova, Crnčević 5, Buijs 10, Čantava 2, Arigeti 9, Kiseljova. Trener: Ton Buijs.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.