Jan 18, 2015

Poraz Zvezde u Subotici

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su poraz od NIS Spartaka u derniju 12. kola Viner Štetiše lige. Subotičanke su slavile posle pet odigranih setova i čak 132 minuta igre. Prva dva seta bila su na vrhunskom nivou, o čemu svedoči i rezultat.

U startnom, viđeno je mnoštvo preokreta, sa srećnim krajem po Spartak – 32:30. U drugom, domaće su vodile sa 16:13 i 21:19, ali je ovoga puta Zvezda smogla snage za preokret – 33:31.

U trećem su Subotičanke posle vođstva od 8:7 pale u igri, što je Zvezda znala da iskoristi. Brzo su crveno-bele preokrenule i činilo se da su tada utabale put ka pobedi – 25:13.

Na startu četvrtog seta Zvezda je povela sa 8:3, ali je već do polovine ovog perioda Spartak uhvatio priključak (16:15), a potom i stigao do izjednačenja – 25:19. U petom setu nije bilo mnogo dileme, domaće su stigle do vredne pobede – 15:8.

Sjajan meč odigrala je Adela Helić, koja se zaustavila na 33 poena. Jelena Trnić i Ljubica Kecman su dodale po 13 poena, a Mina Popović je osvojila 12 poena. Kod Spartaka su se istakle Drpa sa 26, te Cvetićanin sa 17 i Sofija Medić sa 16 poena.

NIS Spartak – Crvena zvezda 3:2 (32:30, 31:33, 13:25, 25:19, 15:8)
Hala sportova „Dudova šuma“. Gledalaca: 950. Sudije: Boris Kolarević i Zoran Radovanović. Trajanje meča: 132 minuta.
NIS SPARTAK: Vukoja, Rajlić, Cvetićanin 17, Drpa 26, Sredić 8, Antanasijević 4, S. Medić 16, O. Medić (libero), T. Matić 2, Oluić 8, D. Matić (libero), Živanović. Trener: Slobodan Galešev.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 13, Jakšić, Čanak, Popović 12, Helić 33, Rosić (libero), Milenković 7, Bukilić, Stijepić 1, Kecman 13, Lukić 1, Milović 3. Trener: Branko Kovačević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.