Jan 8, 2015

Poraz Zvezde u večitom derbiju

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u prvom meču u 2015. godini. Crveno-beli su izgubili u 11. kolu Viner Štetiše lige od večitog rivala Partizana rezultatom 1:3, po setovima 22:25, 22:25, 25:19, 10:25 za 96 minuta igre.

Od početka meča gosti su nametnuli ritam, kontrolisali su igru i rezultat, dok je Zvezda samo na momente pružala otpor, nedovoljno da ugrozi rivala.

Brzo su gosti poveli, imali su početkom prvog seta duplo više poena od rivala (14:7). Crveno-beli su u nekoliko navrata uspeli da priđu na dva poena zaostatka, poslednji put posle kontre Koprivice (20:18). No, Partizan je asom Jokanovića stigao do pet set lopti (24:19), a iskoristio je treću – 25:21.

U drugom periodu gosti su poveli sa 9:4, ali je Zvezda uhvatila ritam i po prvi put u ovom setu uspela da stigne do prednosti u završnici, blokom Okolića (20:19). Ipak, Lopar je na isti način vratio minimalnu prednost Partizanu (22:21), a potom je lider na tabeli rutinski završio set – 25:22.

Tek u trećem periodu Zvezda je igrala onako kako ume. To je rezultiralo brzim vođstvom (8:3), nedugo potom bilo je i „plus šest” za crveno-bele (12:6). Partizan ipak nije uspeo da ozbiljnije ugrozi Zvezdu u ovom setu – 25:19.

Ali, u četvrtom periodu nije bilo nikakve dileme. Gosti su brzo stekli veliku razliku (16:5), pa je već tada bilo jasno da će osvojiti sva tri boda. To se ubrzo i dogodilo, a crveno-beli su jedva stigli da osvoje dvocifren broj poena – 25:10.

Crvena zvezda se i dalje nalazi na drugom mestu sa 27 osvojenih bodova, tri manje od vodećeg Partizana. U narednom kolu ekipu Dragana Kobiljskog očekuje još jedan derbi, kada će u Novom Sadu igrati protiv trećeplasirane Vojvodine NS seme.

Crvena zvezda – Partizan 1:3 (22:25, 22:25, 25:19, 10:25)
Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 600. Sudije: Goran Gradinski i Dejan Rogić. Trajanje meča: 96 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 4, Jevtić (libero), Lukić, Stefanović, Stoilović 8, Gmitrović, Koprivica 14, Milutinović 6, Martinović 4, Kecman, Blagojević 16, Buculjević 1. Trener: Dragan Kobiljski.
PARTIZAN: Ivković, Lopar 11, Kostić 1, Mulćan, Mrdak 20, Majstorović, Rajković (libero), Jokanović 1, Mijailović 17, P. Nikolić 4, M. Nikolić 19, Popović. Trener: Vladimir Vasović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.