Jan 30, 2015

Ubedljiva pobeda crveno-belih u Inđiji

Odbojkaši Crvene zvezde savladali su Inđiju na gostovanju u premijernom meču 14. kola Viner Štetiše lige. Crveno-beli su slavili rezultatom 0:3, po setovima 18:25, 21:25, 13:25 za 72 minuta igre.

Izabranici Dragana Kobiljskog poveli su na početku meča i svoje vođstvo su postepeno uvećavali. Nisu dozvolili domaćinu da se vrati i prvi set učini neizvesnim, pa je Crvena zvezda povela rezultatom 18:25.

U drugom setu odbojkaši Inđije su pružili znatno jači otpor. Iako je naš tim imao blagu prednost domaćin je stalno pretio. Ipak, crveno-beli u završnici uspevaju da se odlepe i na kraju udvostruče svoju prednost – 21:25.

Zvezda je nastavila sa odličnom igrom i u trećem periodu i potpuno je dotukla grogiranog domaćina. Inđija više nije pružala otpor, pa su crveno-beli vrlo brzo završili posao i osvojili nova tri boda – 13:25.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Filip Stoilović sa 13 poena. Aleksandar Gmitrović je upisao 12, a Aleksandar Okolić 11 poena. Kod domaćih se istakao Aleksandar Škrbić sa 10 poena.

Naši odbojkaši i dalje zauzimaju 2. mesto na tabeli sa 34 boda. Narednog vikenda Crvena zvezda će biti domaćin poslednjeplasiranom Mladom radniku.

INĐIJA – CRVENA ZVEZDA 0:3 (18:25, 21:25, 13:25)
Dvorana: SH Inđija. Gledalaca: 400: Sudije: Radovanović i Kolarević. Trajanje meča: 72 minuta.
INĐIJA: Škrbić 10, Crnjanski 4, Janjušević 3, Vujović 6, Pešut 7, A. Grković 5, Čolović, Obradović 1, Perišić (libero). Nisu igrali: Elezović, Grković U. i Ćaćić. Trener: Vladimir Šarenac.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 11, Jevtić (libero), Stoilović 13, Gmitrović 12, Koprivica 8, Milutinović 5, Buculjević 3. Nisu igrali: Stefanović, Nejić, Martinović, Kecman i Blagojević. trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.