Jan 22, 2015

Zvezda u četvrtfinalu Kupa izazivača

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa izazivača drugu godinu zaredom. Crveno-beli su u revanš meču osmine finala još jednom savladali ekipu Fino Kapošvar iz Mađarske, ovoga puta rezultatom 3:2, po setovima 25:21, 25:19, 23:25, 18:25, 15:11 za 120 minuta igre.

Na početku meča četa Dragana Kobiljskog je povela i posle prvog tehničkog tajm auta stigla do četiri poena prednosti. Na drugom je Zvezda imala pet poena viška, da bi Mađari u samoj završnici smanjili na samo poen zaostatka (22:21). Trener našeg tima je tada posegnuo za izmenom (Milutinović – Martinović) što je donelo rezultat. Crveno-beli su osvojili naredna tri poena i poveli su rezultatom 25:21.

Na krilima igre iz završnice prvog perioda igre crveno-beli su nastavili sa dobrom partijom i na početku drugog seta. Vodili su sa 8:4, a zatim i 12:5. Gosti su se trgli i vezali su četiri poena nakon čega je usledio tajm-aut naše ekipe. Ponovo je naš tim došao u sigurno vođstvo (20:16), Kapošvar opet smanjuje, ali Zvezda je potom serijom od 5:1 udvostručila vođstvo i na taj način obezbedila plasman u četvrtfinale.

Naši odbojkaši su potpuno rasterećeno i opušteno ušli u treći set što jemoglo na kraju da im se obije o glavu. Mađari koriste tu činjenicu i u izuzetno zanimljivom trećem setu, tokom kojeg su se ekipe smenjivale u vođstvu, dolaze do prenosti od 16:19. Izmenama na poziciji primača Kobiljski je pokušao da poremeti servis rivala, što mu je donekle i pošlo za rukom, pa je Zvezda stigla na samo poen zaostatka u samoj završnici (23:24). Ipak gosti uspevaju nekako da osvoje taj poen i smanjuju vođstvo naše ekipe – 23:25.

Četvrti set je u potpunosti pripao Kapošvaru. Poveli su Mađari sa 5:8. Bilo je 7:10 kada je Kobiljski zatražio tajm aut koji nije urodio plodom, jer je su gostujući odbojkaši potom vezali šest poena. Do kraja seta su sačuvali veliku prednost i izjednačuju rezultat – 18:25.

Velika borba vodila se u petom setu. Naša ekipa je imala blagu prednost na tehničkom tajm-autu (8:6), ali gosti stižu do izjednačenja. Crvena zvezda ponovo stiče dva, a potom i tri poena viška. Crveno-beli do kraja nisu dozvolili protivniku da ugrozi njihovo vođstvo i slave sa 15:11.

Najbolji na ovom meču bio je korektor Aleksandar Gmitrović koji je osvojio 27 poena. Njemu uz rame bio je Filip Stoilović koji je nanizao 22 poena. Kod gostiju se istakao Balaš Bagič sa 22 poena.

U prvom meču u Kapošvaru naši odbojkaši slavili su sa 1:3, po setovima 23:25, 25:27, 25:22, 26:28, pa su tako sa dve pobede obezbdeili plasman među osam najuspešnijih ekipa u Kupu izazivača.

U četvrtinalu Kupa izazivača odbojkaši Crvene zvezde će igrati protiv italijanske Ravene koja je oba puta savladala Duklu iz Libereca, 2:3 i 3:0. Mečevi četvrtfinala su na programu 4. i 11. marta, prvi meč u Beogradu, a revanš utakmica u Raveni.

CRVENA ZVEZDA – FINO KAPOŠVAR 3:2 (25:21, 25:19, 23:25, 18:25, 15:11)
Dvorana: SC Šumice (Beograd). Gledalaca: 400. Sudije: Masimo Fanući (San Marino) i Ordanče Ambarkov (Makedonija). Trajanje meča: 120 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 10, Jevtić (libero), Stefanović 3, Stoilović 22, Gmitrović 27, Koprivica 13, Milutinović 7, Martinović, Kecman, Buculjević 3. Nisu igrali: Nejić i Blagojević. Trener: Dragan Kobiljski.
FINO KAPOŠVAR: Sabo 10, Bozoki 2, Juhaš 11, Mađar 1, Raša 6, Bagič 22, Deak (libero), Nemet 14. Nisu igrali: Tot i Vajda. Trener: Đorđi Demeter.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.