Feb 27, 2015

Zvezda obezbedila drugo mesto pred plej-of

Lako i ubedljivo, posle 70 minuta igre, Crvena zvezda je savladala Spartak iz Ljiga i sa nova tri boda, kolo pre kraja, matematički obezbedila „kotu 2” pred plej-of.

Kad god bi zapretili crveno-belima (sredinom drugog i u većem delu trećeg seta) gosti bi gubili ritam posle nekog dobrog servisa naših odbojkaša, koji iako nisu blistali, bili su dovoljno dobri da zabeleže pobedu.

Prva dva seta u potpunosti su pripala Beograđanima. Iako je konstantno mešao startnu postavu (igralo je 11 igrača), trener crveno-belih Dragan Kobiljski u svakom trenutku držao je stvar u svojim rukama.

Naši momci su bez obzira na nešto veći broj grešaka, bili konkretniji i svakako kvalitetniji od gosta. Samo je u trećem periodu Spartak poveo 9:6, da bi na tehničkom tajm-autu Zvezda imala poen prednosti.

Držali su se gosti još nekoliko minuta, prilazili na dva poena zaostatka, ali nije bilo snage da načine iznenađenje, što bi predstavljao i osvojen set.

Na ovaj način, Crvena zvezda je napravila lepu uvertiru pred prvi meč četvrtfinala Kupa izazivača protiv italijanske Ravene koji je na programu u sredu od 18 časova.

Crvena zvezda – Spartak 3:0 (25:21, 25:18, 25:20)
Dvorana: SC „Šumice”. Gledalaca: 75. Sudije: Filip Vrndić i Jovan Jovanović (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 71 minut.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 5, Gmitrović 9, Koprivica 10, Martinović, Buculjević 3, Stoiliović 5, Jevtić (libero), Stefanović, Kecman 5, Blagojević 7, Milutinović 6, Nejić. Trener: Dragan Kobiljski.
SPARTAK: Simić 1, Munćan 3, Perić 9, Dojčilović 2, Glavinić 5, Stevanović 9, Todosijević (libero), Radosavljević 8, Gajević, Vesović, Rakić. Trener: Bogdan Veličković.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.