Mar 10, 2015

Buculjević: Ravena je veliki izazov za nas

Odbojkaši Crvene zvezde sinoć su otputovali u Italiju gde ih u sredu, 11. marta očekuje revanš meč četvrtfinala Kupa Izazivača protiv CMC Ravene.

U prvoj utakmici igranoj u beogradskim “Šumicama” crveno-beli su posle sjajne igre slavili sa 3:2, po setovima 25:18, 25:23, 22:25, 17:25 i 17:15, posle 126 minuta igre.

Trener Crvene zvezde Dragan Kobiljski očekuje da će meč u Italiji biti izuzetno težak za naš tim.

Očekuje nas jedna teška utakmica. Mnogo toga će biti na strani Ravene kao domaćina, ali isto tako mislim da imamo i znanja i hrabrosti da odigramo još jednu borbenu utakmicu protiv njih – izjavio je Kobiljski.

Zvezda je meč u Beogradu odlično “otvorila”, pa je povela sa 2:0 u setovima, međutim sada će igrati u potpuno nepoznatom ambijentu.

Mislim da će na početku meča Ravena biti u prednosti zbog toga što je za nas to sasvim novi ambijent, nova sala. Kako utakmica bude odmicala mislim da ćemo biti sve bolji, ali će početak meča biti jako težak – smatra strateg Crvene zvezde.

Kobiljski neće moći da računa na blokera Borisa Martinovića, ali će kapiten Buculjević biti spreman za ovaj duel.

Imali smo malih problema između ove dve utakmice. Maksim Buculjević će biti spreman, međutim i dalje ne možemo da računamo na Borisa Martinovića – konstatovao je Kobiljski.

Kapiten Crvene zvezde Maksim Buculjević ističe da će ekipa dati sve od sebe da ponovi igru iz Beograda.

Zadovoljni smo pobedom u “Šumicama”. Možda je posle 2:0 moglo i bolje da se završi, da uzmemo tri boda, ali šta je tu je. Da nam je neko pre te utakmice ponudio 3:2, verovatno bismo to i prihvatili. Ne idemo u Italiju sa pritiskom da moramo da prođemo, svesni smo da je to jedan iskusniji i kvalitetniji tim od nas. Zadovoljni bi bili ako bismo pružili naš maksimum. Trudićemo se, borićemo se, isto kao i u Beogradu, a nadamo se da će to biti dovoljno da tamo slavimo i prođemo u polufinale – rekao je organizator igre crveno-belih.

Crveno-bele očekuju odlučujuće utakmice u ovoj sezoni, a Buculjević se nada da će ekipa nastaviti sa odličnim partijama.

Smatram da uvek može da se odigre i lošije i bolje. Utakmica protiv Ravene jeste bila jedna od boljih koje smo odigrali u “Šumicama”. Nadam se da smo ušli u dobar ritam i da ćemo i tamo odigrati dobro jer je Ravena veliki izazov za nas. Posle revanša sa Ravenom nas očekuje četvrtfinale plej-ofa. Trudićemo se da protiv Inđije slavimo u dve utakmice u četvrtfinalu, a onda nas očekuje pauza od tri nedelje – zaključio je Buculjević.

Utakmica između Ravene i Crvene zvezde je na programu u sredu 11. marta od 20 časova i 30 minuta u sportskoj dvorani u Forliju. Meč će suditi Pavel Vasko iz Slovačke i Benone Visan iz Rumunije.

Po pravilima CEV za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda. U slučaju rezultata 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod. Ukoliko su posle dve utakmice rivali izjednačeni po broju bodova odmah po završetku druge utakmice igraće se “zlatni set” do 15 poena.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.