Dec 26, 2015

Zvezda na Finalnom turniru Kupa Srbije

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se na Finalni turnir Kupa Srbije pošto su i u revanš meču četvrtfinala savladali Niš sa maksimalnih 3:0, po setovima 26:24, 25:23, 25:21.

Crveno-belim je trebalo nešto više napora da slome otpor Nišlija i da osvoje jedan set koji im je bio dovoljan za plasman među četiri najbolje ekipe.

Naši odbojkaši su dobro započeli meč, poveli, ali su potom gosti preokrenuli rezultat. Imale su Nišlije prednost u završnici, međutim, izabranici Dragana Kobiljskog su u odlučujućim momentima bili mirniji i doneli našem timu plasman u polufinale – 26:24.

U drugom setu se vodila žestoka borba. Iako je meč praktično odlučen, gosti se nisu predavali. Kobiljski je šansu dao igračima koji su imali manju minutažu i oni su na najbolji mogući način iskoristili ukazanu priliku. Udvostručili su prednost – 25:23.

Odbojkaši Niš su tokom većeg dela trećeg perioda vodili. Imali su prednost od 18:21, međutim Zvezda je vezala narednih sedam poena i trijumfom od 3:0 okončala ovaj meč.

Najefikasniji u našem timu bio je Dušan Stojsavljević sa 13 osvojenih poena. Aleksandar Gmitrović je dodao 11, a po 10 poena su osvojili Aleksandar Škrbić i Aleksandar Blagojević.

Prvi meč četvrtfinala Kupa Srbije odigran u Nišu je pripao našem timu koji je slavio sa 0:3, po setovima 18:25, 29:31, 18:25. Pored Crvene zvezde plasman na Finalni turnir su obezbedili Vojvodina NS seme, Novi Pazar i Mladi radnik.

Crvena zvezda – Niš 3:0 (26:24, 25:23, 25:21)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 100. Sudije: Dejan Rogić i Svetlana Zotović. Trajanje meča: 82 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić, Jevtić (libero), Đurđević (libero), Škrbić 10, Gmitrović 11, Milutinović 4, Jakovljević 7, Stojsavljević 13, Munćan 3, Blagojević 10, Veljović 2, Buculjević 1. Trener: Dragan Kobiljski.
NIŠ: Pejčić, Kuburović 2, Perović 22, Jelić 7, Stamenković 5, Stojković 6, Angelovski (libero), Ilić 5, Jović 3. Nisu igrali: Rakić i Mijalković. Trener: Saša Stefanović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.