Dec 9, 2015

Zvezdi set u Bernu

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u prvoj utakmici osmine finala Kupa CEV od švajcarskog Volej Kenica u Bernu rezultatom 3:1, po setovima 25:23, 25:15, 22:25, 25:22.

Crveno-bele su posle prvog tehničkog tajm auta u prvom setu izgubile priključak za domaćinom koji je napravio seriju od pet poena i poveo 14:8. Bošković je u tim momentima potrošio oba tajm auta što je donelo rezultata, pa su naše odbojkašice vrlo brzo uspele da izjednače na 18:18. U završnici se vodila velika borba koju je Volej Kenic sa dva uzastopna poena rešio u svoju korist – 25:23.

I pored neuspeha u prvom setu Zvezda je nastavila sa dobrom igrom u drugom. Imale su prednost i od tri poena (8:11), ali su onda potpuno stale. Domaćin preuzima inicijativu i preokreće rezultat u svoju korist. Do kraja drugog perioda igre bilo je ubedljivih 25:15.

Međutim, izabranice Aleksandra Boškovića se nisu predavale. Tokom većeg dela trećeg seta su vodile, imale prednost i od sedam poena (8:15), ali su to vođstvo prokockale, pa je domaćin poveo sa 22:21 u završnici seta. Ipak, sa četiri poena u nizu Crvena zvezda smanjuje vođstvo švajcarske ekipe – 22:25.

Četvrti, ispostavilo se odlučujući, set pripao je domaćoj ekipi. Crveno-bele su igrale hrabro, pokušale da se suprotstave iskusnijoj ekipi koja je na drugom tehničkom tajm autu vodila sa 16:13. Izjednačile su naše devojke na 20:20, ali više od toga nisu mogle. Volej Kenic je na kraju trijumfovao, a rezultat na kraju četvrtog seta bio je 25:22 za domaće.

Najbolji pojedinac meča bila je Brazilka Alesandra Žanuario Dos Santoš sa 25 osvojenih poena. U našoj ekipi istakla se Bojana Milenković sa 19 poena. Dvocifrene su bile i Anastasija Sekulić sa 13, Katarina Marinković sa 12 i Katarina Čanak sa 11 poena.

Revanš utkamica će se odigrati narednog utorka, 15. decembra od 20 časova u dvorani USC Voždovac na Banjici, u Beogradu.

Po propozicijama CEV, ukoliko ekipe osvoje isti broj bodova posle dve utakmice, ukupnog pobednika će odlučiti „zlatni set“. Za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2, a poraženi 1 bod.

Crvena zvezda će u četvrtfinalu, ukoliko eliminiše Volej Kenic, igrati protiv pobednika duela Galatasaraj Istanbul (Turska) – Gent (Belgija). Utakmice četvrtfinala Kupa CEV na programu su 20. i 27. januara.

Volej Kenic – Crvena zvezda 3:1 (25:23, 25:15, 22:25, 25:22)
Bern – Dvorana: Vajsenštajn. Sudije: Jan Hernet (Danska) i Macij Macijevski (Poljska). Trajanje meča: 102 minuta.
VOLEJ KENIC: Bento 11, Beloti (libero), Dos Santoš 25, De Žezus 9, Šaus 9, Gogić 2, Frankova 8, Siruček. Nisu igrale: Vilson, Treš i Štafelbah. Trener: Han Abing.
CRVENA ZVEZDA: Đurišić 4, Sekulić 13, Čanak 11, Marinković 12, Rosić (libero) 1, Radmilović, Milenković 19, Tasić, Pucarević 3. Nije igrala: Brđović. Trener: Aleksandar Bošković.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.