Feb 22, 2016

Zvezda i u Nišu slavila posle tri seta

Lako su crveno-beli došli do četvrte pobede protiv Nišlija u ovoj sezoni, računajući i prvenstvo i Kup Srbije. Odbojkaši Crvene zvezde su ovoga puta slavili sa 0:3, po setovima 16:25, 21:25, 19:25.

Zvezda je silovito otvorila utakmicu, povela 12:7, a kako je vreme odmicalo, razlika je bila sve veća. Sjajno je funkcionisao napad šampiona, Buculjević je držao sve konce igre u svojim rukama, a sa sedam grešaka, samo u ovom setu, Nišlije su „bespotrebno pomagale” razigranim Beograđanima.

U drugoj deonici, puno bolja igra domaćina, koji je čvrstom odbranom držao rezultatski priključak. Poveo je domaćin 15:13, ali je tajm-aut Kobiljskog promenio situaciju na terenu. Servirao je Buculjević, blokirao Milutinović, a kontre su realizovali Blagojević i Jakovljević. Kad je Zvezda povela 21:15 (serija od 8:0), bilo je jasno da će gosti duplirati vođstvo. U završnici je još samo Stojković, sa par blokova zapretio, ali je Blagojević stavio tačku.

Treći set doneo je gotovo identičnu priču. Zvezda je sve vreme vodila, Jelić je uz Opačića pokušao da ugrozi naš tim, ali su blokovi Okolića i Blagojevića sprečili bilo kakvu pomisao domaćina, da može do preokreta.

Najefikasniji u timu Dragana Kobiljskog bio je Aleksandar Blagojević sa 17 poena, a dvocifren je bio i Nemanja Jakovljević koji je upisao 12 poena.

Narednog vikenda na programu je Finalni turnir Kupa Srbije u Požarevcu, a Crvena zvezda se u subotu 27. februara u polufinalu sastaje sa Novim Pazarom.

Niš – Crvena zvezda 0:3 (16:25, 21:25, 19:25)
Dvorana: „Čair”. Gledalaca: 400. Sudije: Đorđe Stevanović i Dejan Rogić (obojica iz Beograda). Trajanje meča: 73 minuta.
NIŠ: Kuburović 2, Perović 7, Stamenković 2, Stojković 8, Opačić 14, Ilić 3, Kostadinović (libero), Pejčić, Jelić 3, Jović 1, Mijalković, Angelovski (libero). Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 6, Milutinović 4, Jakovljević 12, Stojsavljević 8, Blagojević 17, Buculjević 3, Jevtić (libero), Munćan 1, Đurđević, Škrbić, Gmitrović, Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.