Feb 11, 2016

Zvezda nezadrživa

Odbojkaši Crvene zvezde ostvarili su i 13. uzastopnu pobedu u Viner Štetiše Super ligi. Ovoga puta savladali su Ribnicu sa 3:0, po setovima 25:13, 25:23, 25:20.

Prvi set protekao je u apsolutnoj dominaciji crveno-belih. Već nakon 11:4 bilo je jasno da će Zvezda bez problema rešiti prvi period igre u svoju korist. I bez Jakovljevića, sa nedovoljno oporavljenim Milutinovićem, izabranici Dragana Kobiljskog lako dolaze do vođstva – 25:13.

Kraljevčani su u drugom setu prikazali znatno bolju igru. Bili su gosti u prednosti, a igrao se poen za poen. U samoj završnici Ribnica je vodila sa 21:23, ali je naš tim preko Blagojevića, a potom i servisa Okolića došao do preokreta, da bi blokom kapitena Buculjevića Zvezda duplirala vođstvo – 25:23.

Vodila je Ribnica u trećem setu sa 12:8, a crveno-beli su preko Škrbića i Okolića, serijom od 8:1, napravili preokret. Gosti su držali rezultatski priključak do 18:17, ali je naš tim pojačao i na kraju trijumfovao sa 25:20.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je Aleksandar Blagojević sa 22 poena. Aleksandar Škrbić je osvojio 11, a Aleksandar Okolić 8 poena od čega 4 blokom.

Crveno-beli su na čelu tabele sa 13 pobeda i jednim porazom, a u narednom kolu će gostovati Nišu.

Crvena zvezda – Ribnica 3:0 (25:13, 25:23, 25:20)
Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 120. Sudije: Miljković i Gradinski. Trajanje meča: 73 minuta.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 8, Jevtić (libero), Đurđević, Škrbić 11, Milutinović, Stojsavljević 6, Munćan 1, Blagojević 22, Buculjević 5. Nisu igrali: Gmitrović, Jakovljević i Veljović. Trener: Dragan Kobiljski.
RIBNICA: Ilić 7, Seizović, Okošanović 12, Adamović 6, Usiljanin 12, Mocić (libero), Vilimanović 1, Milovanović 3. Nisu igrali: Pavlović, Marković, Paunović i Kolarević. Trener: Boško Mačužić.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.