Apr 28, 2016

Zvezda ponovo vodi!

Crvena zvezda je prva stigla do meč lopte u trci za šampionsku titulu, pošto je u trećem susretu finalne serije plej-ofa u Novom Sadu, ostvarila vrednu pobedu posle pet setova.

Preokretom, posle vođstva Vojvodine od 2:1, Beograđani su načinili „ribrejk”, pa će u subotu, 4. maja, ponovo u SPENS-u igrati za petu uzastopnu titulu.

Novosađani su odigrali odlično prvi i treći set, a u četvrtom su naši odbojkaši uspeli da posle velike serije poena domaćina i izjednačenja na 19:19, načine totalni preokret.

U petom periodu, Zvezda je konstantno vodila, čak u jednom trenutku greškama održavala domaćina u životu, ali su domaći na isti način uzvratili u završnici, čime su samo olakšali posao pulenima Dragana Kobiljskog.

Prvi set je u potpunosti je pripao „lalama”. U ranoj fazi, domaćin je stekao četiri poena prednosti (14:10), što Zvezda do kraja nije uspela da ugrozi. Čak 6 blokova imala je Vojvodina, uz jako dobar procenat napada. Beogradski crveno-beli su u probleme ulazili lošim prijemom, a na sve su načinili i sedam grešaka.

Početkom drugog perioda, Jakovljević je sa nekoliko servisa doneo prvu osetniju prednost šampionu – 8:5. Do kraja seta Vojvodina nije uspela ni da izjednači, a prvi problemi pojavili su se na prijemu, pa je David Mehić zamenio Vemića.

Zahvaljujući Okoliću i sjajnim blokovima, Beograđani su čuvali visoku prednost (17:11, 20:15), ali je u završnici domaćin ipak prišao na dva poena zaostatka – 22:20.

Usledila je servis greška Nikolića i još dva dobra poteza Stojsavljevića i Jakovljevića, što je bilo dovoljno za izjednačenje – 21:25.

Treći set doneo je reprizu prvog. Ponovo je Vojvodina pojačala servis, učvrstila blok i došla do visoke realizacije napada. Posle 10:10, Novosađani su se odlepili na 17:12, što im je bilo dovoljno za novo vođstvo.

Zanimljiv je bio četvrti set. Prvi deo obeležili su izabranici Dragana Kobiljskog, predvođeni Stojsavljevićem poveli su 14:7, ali je iz minuta u minut Vojvodina topila prednost šampiona, pa je rasla temperatura u dvorani. Sve je proključalo u trenutku kad su domaći stigli do izjednačenja – 19:19.

Onda je Jakovljević „pajpom” prekinuo dugu seriju poena protivnika, a povratak u teren Stojsavljevića, ispostaviće se, bio je presudan. Njegovi flot servisi „zaludeli” su primače „lala”, pa je Zvezda u seriji od 6:0 stigla do izjednačenja.

Peti set smo donekle opisali, ali još jednom treba reći da je bilo 7:4 za Zvezdu, da je Vojvodina prišla na 10:9 i onda je blok Okolića na Miniću, ponovo odveo šampiona na „plus tri” (12:9).

Servis greške Minića i Vemića pomogle su našim odbojkašima, koji su trećim poenom Gmitrovića, stavili tačku na ovaj meč.

U našem timu najefikasniji je bio Nemanja Jakovljević sa 19 osvojenih poena, a sledili su ga Dušan Stojsavljević sa 17, Aleksandar Okolić sa 12 i Aleksandar Blagojević sa 10 poena.

Crvena zvezda u finalu plej-ofa Viner Štetiše Super lige vodi protiv Vojvodine NS seme sa 2:1 i nedostaje joj još jedan trijumf za odbranu šampionske titule. Četvrti meč je na programu u sredu 4. maja od 17,30 časova u Novom Sadu.

Vojvodina NS seme – Crvena zvezda 2:3 (25:17, 21:25, 25:18, 19:25, 12:15)
Mala sala SPC „Vojvodina” u Novom Sadu. Gledalaca: 650. Sudije: Goran Gradinski (Beograd) i Anđelko Popović (Sr. Karlovci). Trajanje meča: 128 minuta. Rezultat u seriji: 1:2.
VOJVODINA NS SEME: Simić 6, Nikolić 20, Stanković 8, Vemić 10, Jovanović 6, Minić 16, Peković (libero), Petrović 1, Mehić 6, Kujundžić, Radović. Trener: Strahinja Kozić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 12, Milutinović 10, Jakovljević 19, Stojsavljević 17, Blagojević 10, Buculjević 5, Jevtić (libero), Škrbić, Gmitrović 3, Munćan, Veljović, Štavlić. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.