May 4, 2016

Poraz Zvezde, odluka pada 8. maja

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u četvrtom meču finala plej-ofa protiv Vojvodine NS seme, pa će o titulu prvaka Srbije odlučivati majstorica. Meč za pehar biće igran u Beogradu, u nedelju 8. maja.

U prvom setu nije bilo nikakvih dilema. Vojvodina je vodila od početka do kraja, uglavnom je imala prednost od tri-četiri poena i to su pretočili u vođstvo – 25:21.

Ali, u nastavku meča dosta bolja igra Crvene zvezde. Osim početnih 3:1 u drugom setu, ostatak ovog perioda protekao je u znaku beogradskih crveno-belih. Vrlo brzo su gosti preokrenuli (5:3), pa je odmah Kozić morao da reaguje tajm-autom.

Nije mu to pomoglo, nedugo potom Jakovljević je vezao dva as poena, ubrzo i Okolić, pa je Crvena zvezda povela sa 13:6. Vojvodina je na trenutak zapretila (13:9), ali je ekipa Dragana Kobiljskog ponovo podigla ritam i brzo vratila sedam poena viška (19:12).

Krajem seta domaći su grešili u serijama, pa su samo olakšali posao našim odbojkašima, koji su ubedljivo došli do izjednačenja – 25:16. Treći set je bio daleko uzbudljiviji.

Vojvodina je gotovo konstantno imala prednost, povela je sa 3:0, vodila i sa 11:7, pa i 13:8. U završnici seta domaći su imali četiri poena viška (21:17), ali je tada na servis stao Nemanja Jakovljević.

Odservirao je potencijalni reprezentativac Srbije as, potom je Blagojević realizovao kontru, pa je Munćan poentirao iz bloka (21:20). Nije to bio kraj Zvezdine serije, usledila je greška Vemića, te još jedan as Jakovljevića za prvo vođstvo gostiju (22:21).

Posle bloka Milutinovića naši odbojkaši su došli i do dve set lopte (24:22). Prvu je spasao Minić, drugu as poenom Vemić (24:24). Nizala je Zvezda potom set lopte sve do pete, kad je blokom Jakovljević konačno rešio dramu – 28:26.

Ipak, nisu se Novosađani predavali. Odlično su počeli četvrti period, već posle 3:0 Kobiljski je zatražio predah, pokušao je potom i izmenama, ali ništa nije pomagalo, domaći su na tehničkom tajm-autu imali čak osam poena viška (12:4).

Uspela je Zvezda koliko-toliko da smanji prednost, morao je Kozić dva puta da reaguje i tajm-autom (19:15). Ali, as Jovanovića, te greška Stojsavljevića otklonili su neizvesnost (22:15). Nedugo potom, Vojvodina je izjednačila – 25:18.

Od samog početka Vojvodina je bila u blagoj prednosti u petom setu, igrali su domaći smireno, gotovo bez greške. Zvezda se držala sve do 8:8, ali je tada najpre Vemić prošao kontru (10:8), ubrzo posle toga pogrešio je Jakovljević.

Nije to bio kraj serije Novosađana, Nikolić je prošao kontru, a potom je Stanković izblokirao Okolića za prvu meč loptu (14:9). Zvezda je spasila dve, ali ne i treću meč loptu, s obzirom da je servis pogrešio Jakovljević – 15:11.

Najefikasniji u timu Crvene zvezde bio je Aleksandar Blagojević sa 22, a sledili su ga Nemanja Jakovljević sa 20 i Aleksandar Okolić sa 14 poena.

Rezultat u finalnoj seriji plej-ofa Viner štetiše Super lige je 2:2. Peti i odlučujući meč igra se u nedelju 8. maja u dvorani USC Voždovac u Beogradu.

Vojvodina NS seme – Crvena zvezda 3:2 (25:21, 16:25, 26:28, 25:18, 15:11)
Mala sala SPC „Vojvodina”. Gledalaca: 700. Sudije: Mirko Janković (Niš) i Dejan Rogić (Užice). Trajanje meča: 128 minuta. Rezultat u seriji: 2:2.
VOJVODINA NS SEME: Simić 3, Nikolić 16, Stanković 11, Petrović 2, Vemić 21, Premović 1, Jovanović 7, Kujundžić, Peković (libero), Mehić 2, Radović, Minić 16. Trener: Strahinja Kozić.
CRVENA ZVEZDA: Okolić 14, Jevtić (libero), Škrbić 1, Gmitrović 2, Štavlić, Milutinović 9, Jakovljević 20, Stojsavljević 9, Munćan 2, Blagojević 22, Veljović, Buculjević 1. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.