Jan 28, 2017

Poraz odbojkaša u Novom Pazaru

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su poraz u derbiju 13. kola Superlige Srbije od Novog Pazara na gostovanju rezultatom 3:0, po setovima 25:20, 25:19, 25:23.

Domaćin je bio bolji na početku meča i na tehničkom tajm autu imao je prednost od 12:8. Blok Gmitrovića dao je nadu da crveno-beli mogu do preokreta, ali je Novi Pazar ubrzo poveo i sa 15:10, a nedugo zatim serijom od tri poena i 18:12. Zvezda više nije imala priliku da ugrozi prednost domaćina koji je poveo sa 25:20.

Slično je bilo i u drugom setu. Novi Pazar je vodio sa 13:9, a potom i 16:11. Naši odbojkaši su uz valiki napor uspeli da smanje na 21:19, kada je Stefanović zatražio tajm aut posle koga je Novi Pazar nanizao četiri poena i udvostručio svoje vođstvo – 25:19.

Zvezda je bila odlična na početku trećeg perioda igre. Greške domaćih i dobra igra u polju donele su crveno-belima vođstvo od 4:8. Izabranici Dragana kobiljskog su osvojili pet uzastopnih poena i poveli sa 6:13, četiri poena delo su Dušana Stojsavljevića. Održavali su Beograđani vođstvo. Imali 15:20, pa i 17:21 i činilo se da će produžiti meč. Međutim, Novi Pazar je serijom od šest poena potpuno preokrenuo rezultat i na kraju zasluženo slavio sa 25:23.

Ovo je treći poraz naših odbojkaša ove sezone u Superligi, a u narednom kolu crveno-beli dočekuju Ribnicu, dok će pre toga 31. januara gostovati Volejs Rajnmajnu u Nemačkoj u prvom meču osmine finala Kupa CEV.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 3:0 (25:20, 25:19, 25:23)
Novi Pazar – Dvorana: SD Pendik. Gledalaca: 1100. Sudije: Vladimir Simonović i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 76 minuta.
NOVI PAZAR: Ristić 9, Lopar 6, Daca 5, Šormaz 3, Zuković (libero), Božović, Radosavljević 18, Hamzagić 20. Nisu igrali: Has. Zatrić, Oković, Simić, Ham. Zatrić. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Škrbić 2, Jevtić (libero), Petrović 1, Gmitrović 3, Mašulović 8, Milutinović 5, Nejić, Stojsavljević 15, Blagojević 8, Veljović 1, Meljanac. Nije igrao: Samardžić. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.