Feb 13, 2017

Munćan: Majstori smo “zlatnog seta”, verujem u pobedu

Odbojkaši Crvene zvezde u utorak (19 časova) dočekuju nemački Volejs Rajnmajn u revanš meču osmine finala Kupa CEV.

U prvoj utakmici crveno-beli su poraženi rezultatom 3:1, po setovima 23:25, 25:13, 25:16, 25:18.

Želimo da napravimo dobar rezultat. U prvom meču smo izgubili 3:1, ali do sada smo pokazali, u evropskim utakmicama, da smo majstori “zlatnog seta”. Ako nam se bude ukazala prilika da i sada igramo “zlatni set” verujem da ćemo uz podršku publike, kao i do sada, napraviti rezultat koji nas vodi u narednu rundu takmičenja – izjavio je kapiten crveno-belih Nikola Munćan.

Uloga favorita dodeljena je ekipi Volejs Rajnmajn koja u svojim redovima ima šest reprezentativaca Nemačke, Slovenije, Australije, Austrije i Rumunije.

Na papiru imaju bolju ekipu, ali mislim da ozbiljnim pristupom i sa posebnom energijom u datom trenutku možemo da napravimo iznenađenje. Kada bi uspeli da prenesemo energiju koju smo imali na meču protiv Radničkog dobili bismo jednu kvalitetnu utakmicu u kojoj bi publika uživala. Volim da kažem: neka odbojka pobedi. Ako bude kvalitetan meč onda će to i publika znati da prepozna i nagradi. Imali bismo više gledalaca na narednim kako ligaškim, tako i evropskim utakmicama ukoliko prođemo dalje – zaključio je Munćan.

Revanš utakmica osmine finala Kupa CEV između Crvene zvezde i Volejs Rajnmajna igra se u utorak 14. februara od 19 časova u dvorani USC Voždovac u Beogradu. Ulaznice će se prodavati na ulazu u dvoranu po ceni od 200 dinara. Meč će suditi Esanola Režejan iz Francuske i Burhan Ilhan iz Turske.

Po propozicijama CEV, za pobede od 3:0 i 3:1 dobijaju se 3 boda, a ukoliko je rezultat 3:2, pobednik dobija 2 boda, a poraženi 1 bod. Ukoliko obe ekipe posle dve utakmice imaju isti broj bodova, konačnog pobednika će odlučiti “zlatni set” (do 15 poena), koji će se odigrati odmah po završetku druge utakmice.

Pobednik dvomeča Crvena zvezda – Volejs Rajnmajn igraće u četvrtfinalu protiv pobednika duela Arago Set (Francuska) – Lindemans Alst (Belgija). Utakmice četvrtfinala Kupa CEV odigraće se 1. i 15. marta.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.