Mar 4, 2017

Crveno-bele bez sreće u Staroj Pazovi

Odbojkašice Crvene zvezde pružile su jak otpor Jedinstvu u Staroj Pazovi, ali su na kraju izgubile rezultatom 3:2 (23:25, 23:25, 25:16, 29:27, 15:8) u 17. kolu Superlige Srbije.

Crveno-bele su igrale sjajno, vodile sa 0:2 u setovima, imale i dve meč lopte u četvrtom periodu igre, ali nisu uspele da savladaju aktuelnog osvajača Kupa Srbije.

Na tehničkom tajm autu prvog seta domaće su imale prednost od četiri poena, ali su crveno-bele serijom od četiri poena na servis Katarine Čanak odmah izjednačile, a onda preko Bojane Milenković i povele. Usledila je rezultatska “klackalica”, a u samoj završnici Jedinstvo je imalo poen prednosti (23:22). Milenkovićeva je donela izjednačenje, Milka Stijpić je blokom donela set loptu, a sjajna Bojana Milenković je ponovo poentirala za vođstvo Zvezde – 23:25.

Početak drugog perioda igre pripao je odbojkašicama Jedinstva koje su na polovini seta imale prednost od 13:7. Crvena zvezda je postepeno “topila” vođstvo rivala, da bi sa dva vezana bloka Čanak i greške domaćih prišla na samo poen zaostatka (16:15). Nakon tajm auta Mirjane Musulin usledio je niz od četiri poena na servis Milke Stijepić i Zvezda je došla u vođstvo (18:19). Ušlo se u neizvesnu završnicu, a Jelena Trnić je donela našem timu dve vezane set lopte. Drugu je iskoristila Milenkovićeva za 0:2 u setovima – 23:25.

Treći set je u potpunosti pripao domaćim odbojkašicama. Povele su sa 8:2, a onda i na servis Oluićeve su došli do dvocifrenog vođstva od 15:4. Zvezda je uspela da veže šest poena na servis Ane Jakšić (3 asa) i smanji rezultat na 20:12. Do kraja seta nije bilo većih promena i domaće su smanjile vođstvo Crvene zvezde – 25:16.

Zvezdine dame su dobro počele, povele sa 3:6, ali su domaće vrlo brzo došle do izjednačenja. Ipak na tehničkom tajm autu crveno-bele su vodile sa 9:12. Osvajali su se poeni u serijama, a naš tim predvođen Katarinom Čanak stiže do vođstva od 14:18. Imale su izabranice Mire Musulin i 17:21, ali su sa četiri poena u nizu domaće izjednačile. Ušlo se u vrlo neizvesnu završnicu. Jedinstvo je prvo stiglo do set lopte, a potom i još jedne koju nisu iskoristile. Milenkovićeva je izjednačila, a Nikolina Lukić je našem timu donela prvu meč loptu. Nisu je crveno-bele iskoristile, a imale su još jednu, koju takođe nisu realizovale, pa je Jedinstvo sa tri vezana poena izjednačilo rezultat – 29:27.

Četvrti set je iscrpeo naše odbojkašice koju su na početku odlučujućeg seta gubile sa 4:0, a onda i 9:2. Velikim naporom pokušavale su da se primaknu rivalu, stigle do 13:8, ali više od toga nisu mogle – 15:8.

U poslednjem 18. kolu ligaškog dela takmičenja Superlige Crvena zvezda dočekuje MD Zrenjanin.

JEDINSTVO (SP) – CRVENA ZVEZDA 3:2(23:25, 23:25, 25:16, 29:27, 15:8)
Stara Pazova – Hala sportova. Sudije: Vladimir Cvetković i Robert Leko. Trajanje meča: 122 minuta.
JEDINSTVO: Mirosavljević, Vujnović 1, Jakić 8, Antanasijević 4, Petrov (libero), Oluić 23, Vulin 2, Kaličanin 13, Škorić 12, Sakradžija 24. Nisu igrale: Barnak, Radišić. Trener: Jovo Caković.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 9, Čanak 14, Jakšić 3, Đurić 3, Vukomanović (libero), Radmilović 1, Milenković 21, Bukilić 2, Stijepić 12, Lukić 12. Nisu igrale: Sekulić, Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.