Mar 11, 2017

Crveno-beli nakon trilera izgubili u polufinalu Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde izgubili su u polufinalu Kupa Srbije protiv Novog Pazara 3:2 (30:28, 17:25, 35:33, 28:30, 15:13) u veoma dramatičnom i neizvesnom meču koji je trajao čak 147 minuta.

Domaćin i tehnički organizator turnira imao je više sreće u završnici veoma uzbudljivog meča, a crveno-beli nisu uspeli da se plasiraju u finale Kupa Srbije i pokušaju da odbrane trofej osvojen prošle godine.

Na početku meča ekipe su se smenjivale u vođstvu. Nakon tehničkog tajm auta Zvezda je vezala tri poena, ali je domaćin uzvratio i vrlo brzo izjednačio na 18:18. Serijom od tri poena Novi Pazar je poveo 21:19, ali je u samoj završnici naš tim prvi došao do set lopte. U vrlo neizvesnoj završnici bolje se snašao Novi Pazar koji je spasao još jednu set loptu, a onda iskoristio svoju četvrtu, kada je Hamzagić izblokirao Blagojevića, za vođstvo u setovima – 30:28.

Crveno-beli su na početku drugog perioda igre bili odlični na mreži, pa je posle tri bloka (Milutinovića, Veljovića i Nejića) i as servisa Milutinovića bilo 2:6 za ekipu Dragana Kobiljskog. Na obaveznom tajm autu Zvezda je vodila sa 7:12 i tu prednost sačuvala do 13:18, kada su posle tajm auta domaći vezali dva poena. Odgovorio je naš trener tajm autom nakon koga je Zvezda nanizala tri poena i povela sa 15:21. Do kraja seta Novi Pazar osvaja još samo dva poena, a blokom Nemanje Mašulovića crveno-beli dolaze do izjednačenja – 17:25.

Treći set je doneo velika uzbuđenja. Tokom celog seta ekipe su bile izjednačene i smenjivale su se u vođstvu. Pred kraj ovog seta poeni su se osvajali u serijama, a Zvezda je blokom Mašulovića i poenom Stojsavljevića došla prva do set lopte. Međutim, naša ekipa je nije iskoristila, kao ni sledeće dve koje je imala odmah potom. Pazarci su preokrenuli, ali ni oni nisu uspevali da reše set u svoju korist. Zvezda je imala šest, a Novi Pazar je svoju petu set loptu iskorsitio i ponovo došao u vođstvo – 35:33.

Odbojkaši Crvene zvezde stigli su prvi do osetnije prenosti (5:8) u četvrtom setu. Sa četiri uzastopna poena Novi Pazar je preokrenuo. Usledile su nove serije poena, a domaći su imali vođstvo od 16:13, pa 18:15. Zvezda je uspela da izjednači sa tri vezana poena, pa je ponovo usledila neizvesna završnica. Sada je Novi Pazar imao tri set lopte, ali su crveno-beli iskoristili svoju drugu za novo izjednačenje – 28:30.

Domaći su bolje započeli odlučujući set i stekli su prednost koja je na promeni strana iznosila 8:5. Zvezda je uspela da priđe i nakon bloka Nemanje Mašulovića izjednači na 11:11. Kobiljski je zatražio tajm aut pri rezultatu 13:12 za domaće, nakon čega je Daca izblokirao Gmitrovića i doneo Novom Pazaru dve meč lopte. Gmitrović je spasao prvu, ali je Ristić iskoristio drugu za veliko slavlje domaćih – 15:13.

U finalu 52. Kupa Srbije u nedelju Novi Pazar će igrati protiv pobednika duela Vojvodina NS seme – Kosovska Mitrovica.

Odbojkaši Crvene zvezde okreću se obavezama u Superligi i sada im ostaje borba za šampiosnku titulu koju su prethodne sezone osvojili. Već sledeće nedelje na programu su mečevi četvrtfinala plej-ofa, a crveno-beli će igrati protiv Radničkog iz Kragujevca.

NOVI PAZAR – CRVENA ZVEZDA 3:2 (30:28, 17:25, 35:33, 28:30, 15:13)
Novi Pazar – Dvorana: SD Pendik. Gledalaca: 1000. Sudije: Vladimir Simonović i Ivan Lazarević. Trajanje meča: 147 minuta.
NOVI PAZAR: Ristić 24, Has. Zatrić 1, Lopar 10, Daca 6, Šormaz 4, Zuković (libero), Božović, Ham. Zatrić 1, Radosavljević 21, Hamzagić 31. Nisu igrali: Bekrić, Simić. Trener: Saša Stefanović.
CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Samardžić, Petrović, Gmitrović 22, Mašulović 16, Milutinović 10, Nejić 11, Stojsavljević 21, Munćan, Blagojević 5, Veljović 3. Nije igrao: Škrbić. Trener: Dragan Kobiljski.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.