Apr 18, 2017

Crveno-bele izgubile u polufinalu plej-ofa

Odbojkašice Crvene zvezde poražene su u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije pošto su sa 3:0 u seriji izgubili od branioca šampionske titule, ekipe Vizure.

Crveno-bele su u trećem meču prikazale najbolju partiju u polufinalnoj seriji, ali to nije bilo dovoljno da se savlada Vizura koja je na kraju salvila rezultatom 3:2, po setovima 21:25, 25:19, 22:25, 26:24, 15:3.

Tokom prvog seta ekipe su se smenjivale u vođstvu, a Crvena zvezda je uspela da dođe do vođstva od 16:18 kada je trener domaćih zatražio tajm aut. Vizura je sa četiri nanizana poena na servis Aleksićeve (tri asa) preokrenula, ali je usledila furiozna završnica crveno-belih. Zvezda je prvo izjednačila, a potom preko Milke Stijepić i Jelene Trnić vezala pet poena i povela sa 21:25.

Vizura je na početku drugog perioda igre bila odlična u bloku i to joj je donelo prednost od 10:3. Održavala je domaća ekipa prednost sve dok crveno-bele sa tri poena u nizu nisu smanjile na 20:16. Međutim, nisu uspele u potpunosti da se vrate u ovaj set, pa su domaće izjednačile – 25:19.

Uzbuđenja su dostigla svoj vrhunac u trećem setu. Ekipe su se smenjivale u vođstvu. Zvezda je u zvršnici seta uspela da se rezultatski odvoji i ponovo povede – 22:25.

Naše odbojkašice su nastavile sa odličnom igrom i u četvrtom setu. Došle su do prednosti koju su postepeno povećavale da bi u završnici ona iznosila 16:21. Međutim, tajm auti trenera domaćih poremetili su igru crveno-belih. Prednost se topila i Vizura je vrlo brzo stigla do preokreta 23:22. U vrlo uzbudljivoj završnici set je pripao domaćinu koji je opet izjednačio – 26:24.

U petom, odlučujućem setu igra izabranica Mirjane Musulin se potpuno raspala. Vizura je poentirala sa svih pozicija. Naš tim je u ovom periodu osvojio svega tri poena, a Vizura je sa 15:3 slavila plasman u finale.

Odbojkašice Crvene zvezde sezonu su završile u polufinalu plej-ofa Superlige Srbije. U ligaškom delu takmičenja crveno-bele su osvojile 2. mesto na tabeli, dok su u Kupu Srbije eliminisane u četvrtfinalu od Vizure.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 3:2 (21:25, 25:19, 22:25, 26:24, 15:3) – Rezultat u seriji: 3:0
Beograd – Dvorana: SC Vizura. Gledalaca: 200. Sudije: Mirko Janković i Predrag Balandžić. Trajanje meča: 128 minuta.
VIZURA: Erić 12, Lozo 13, Kocić 11, Lazović 19, Aleksić 13, Pušić (libero), Veselinović 1, Zlatković, Ćirović 7, Carić. Nisu igrale: Ašković, Mićunović. Trener: Jovica Cvetković.
CRVENA ZVEZDA: Trnić 14, Sekulić 1, Čanak 10, Đurić 2, Vukomanović (libero), Radmilović, Đorđević, Milenković 19, Bukilić, Stijepić 10, Lukić 14. Nije igrala: Ašonja. Trener: Mirjana Musulin.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.