Nov 9, 2017

Poraz Zvezde u derbiju, prvi ove u sezone

Odbojkašice Crvene zvezde doživele su prvi poraz u ovoj sezoni. Crveno-bele su poražene od Vizure sa 2:3, po setovima 25:19, 23:25, 18:25, 25:19, 13:15 u derbiju 5. kola BPŠ Superlige Srbije.

Crveno-bele su odlično započele meč, stekle su prednost koju su postepeno povećavale. Naše odbojkašice su u serijama osvajale poene i posle asa Bojane Milenković povele sa 14:8. Na servis Milke Stijepić vezale su četiri poena za nedostižnih 20:11. Vizura je sa četiri poena u nizu, dva Slađane Erić, smanjila na 21:17, ali su crveno-bele uspele da sačuvaju prednost i as servisom Kristine Đurić dođu do 6 set lopti. Drugu je iskoristila Sara Vučićević za 25:19.

Gošće su bolje počele drugi set. Vodile su do sredine seta kada je Zvezda serijom od 4:0 preokrenula rezultat u svoju korist. Sa pet vezanih poena, tri Milke Stijpić i dva bloka Katarine Čanak i Kristine Đurić, Zvezda je povela sa 19:13. Međutim, Vizura je uzvratila i smanjila na 19:17, a potom je novom serijom i blokom Aleksićeve preokrenula na 22:23. Gošće su stigle do set lopte koju su odmah iskoristile i izjednačile – 23:25.

Gošće iz Rume su nastavile sa dobrom igrom i u trećem setu. Na samom početku su stekle opipljivu prednost koju su nakon odličnih servisa Sare Lozo i četiri vezana poena povećale na 10:17. Crveno-bele su pokušavale da se vrate u igru, ali u tome nisu uspele, pa je Vizura povela sa 18:25.

Izabranice Mirjane Musulin su bile mnogo bolje u četvrtom setu. Serijom od 6:1, tri poena Bojane Milenković, naša ekipa je povela sa 16:11, nakon čega je trener gošći zatražio tajm aut. Crveno-bele su ljubomorno čuvale svoje vođstvo, a u samoj završnici posle bloka Katarine Čanak dolaze do pet set lopti. Iskoristile su prvu i izjednačile rezultat u setovima – 25:19.

Zvezda je bolje ušla u odlučujući set i na promenu strana otišla sa minimalnim vođstvom. Sa dva vezana poena crveno-bele su povele sa 10:7. Međutim, Vizura uzvraća i stiže do izjednačenja. Ponovo je Zvezda stekla dva poena prednosti, ali su gošće i to sustigle. Nakon poena Milenkovićeve, Vizura je nanizala tri poena i stigla do pobede – 13:15.

Najefikasnija na meču bila je Bojana Milenković sa 23 poena. Pratile su je Milka Stijepić sa 18, Katarina Čanak sa 10 i Sara Vučićević sa 9 osvojenih poena. U ekipi Vizure istakle su se Erić sa 21, odnosno Lozo sa 20 i Lazović sa 19 poena.

Crvena zvezda je i pored poraza zadržala prvu poziciju na tabeli, a u narednom kolu gostovaće Železničaru u Lajkovcu.

CRVENA ZVEZDA – VIZURA 2:3 (25:19, 23:25, 18:25, 25:19, 13:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 200. Sudije: Svetlana Zotović i Branislav Jovančić. Trajanje meča: 123 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Čanak, 10, Stijepić 18, Đurić 3, Marković, Milunović, Đorđević, Milenković 23, Tasić 1, Vučićević 9, Lukić 3, Stepanović (libero). Nije igrala: Bukilić. Trener: Mirjana Musulin.

VIZURA: Erić 21, Dimić (libero), Lozo 20, Lazović 19, Aleksić 12, Veselinović 3, Ćirović 2, Pejičić, Rodić 2, Kocić. Nisu igrale: Mićunović i Adžić. Trener: Dejan Desnica.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.