Dec 14, 2017

Novi poraz Zvezde nakon pet setova

Odbojkaši Crvene zvezde doživeli su novi poraz u BPŠ Superligi Srbije. Ovoga puta u 10. kolu, posle pet setova, slavio je Niš rezultatom 2:3, po setovima 25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 12:15.

Timovi su bili izjednačeni do sredine prvog seta kada je Zvezda sa tri vezana poena, Mašulovića i dva Gmitrovića, povela sa 13:10. Blokom Kovača Nišlije su izjednačile na 15:15, a onda se igralo poen za poen. Crveno-beli su preko Milutina Nejića stigli do 21:19. U samoj završnici prvog seta Crvena zvezda je osvojila poslednja tri poena i povela sa 25:21.

Gosti su na početku drugog seta bili bolji. Vodili su sa 4:7 i 6:9, a onda su izabranici Dragana Kobiljskog izjednačili. Bilo je 12:14 za Niš kada su crveno-beli na servis nikole Pavlovića napravili seriju od četiri poena i preokrenuli na 16:14. Gosti su odmah stigli do izjednačenja, a onda su i serijom od 1:5 poveli sa 18:21. Zvezda je prišla na samo poen zaostatka, ali su sa dva poena u nizu Nišlije stigle do izjednačenja – 22:25.

Zvezda je na tehničkom tajm autu trećeg seta imala prednost od tri poena. Gmitrović je povisio na 14:10, a gosti su osvojili naredna četiri poena i izjednačili su rezultat. As servisom Aleksandra Gmitrovića crveno-beli stižu do 16:14, a nešto kasnije poenom, pa blokom Nikole Pavlovića i do 20:16. Nejić odličnim servisom donosi našoj ekipi pet poena prednosti, a Aleksandar Andonović poentira za pet set lopti Crvene zvezde. Naši odbojkaši koriste već prvu za novo vođstvo – 25:19.

Tokom čitavog četvrtog perioda igre gosti su kontrolisali rezultat. Poveli su sa 7:11, a pri rezultatu 12:16 Kobiljski je zatražio tajm aut. Vrlo brzo bilo je 13:18 kada je naš trener zatražio i drugi predah. Međutim, to nije urodilo plodom. Nišlije su i dalje čuvale stečenu prednost koju su potom i povisile na 17:23. Naš tim vezuje tri poena, preko Andonovića i blokovima Stokovića i Mašulovića, i smanjuje zaostatak na 20:23. Ipak, više od toga nisu mogli, pa je Niš izjednačio i uveo meč u peti set – 21:25.

Početak odlučujućeg seta pripao je gostima koji su poveli sa 1:5. Zvezda uspeva da dođe do izjednačenja 7:7, a na promenu strana otišlo se sa minimalnim zaostatkom za Nišlijama. Posle dva vezana poena gostiju Kobiljski je zatražio tajm aut. Gmitrović prekida seriju Niša koji potom povećava svoje vođstvo na 10:13. Zvezda preko Gmitrovića i Nejića prilazi na korak do izjednačenja, ali gosti ipak dolaze do dve meč lopte i prvu koriste za 12:15.

Najefikasniji u Crvenoj zvezdi bio je kapiten Aleksandar Gmitrović sa 23 osvojena poena. Milutin Nejić je osvojio 16, a Nemanja Mašulović 11 poena. Kod gostiju je najbolji bio Alžirac Sufiane Hosni sa 31 poenom.

U narednom 11. kolu BPŠ Superlige Crvena zvezda gostuje aktuelnom šampionu ekipi Vojvodine NS seme u Novom Sadu.

CRVENA ZVEZDA – NIŠ 2:3 (25:21, 22:25, 25:19, 21:25, 12:15)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 150. Sudije: Stanislava Simić i Ivan Lazarević. Trajanje meča: 123 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Tadić, Stoković 2, Gmitrović 23, Mašulović 11, Petrović 1, Nejić 16, Jovanović 1, Dodić, N. Pavlović 9, Trifunović, Andonović 7, D. Pavlović 1. Trener: Dragan Kobiljski.

NIŠ: Tokić 5, Rakić, Jović (libero), Batak 5, Kovač 15, Stojković 11, Đorđević 10, Hosni 31. Trener: Dragan Svetozarević.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.