Apr 4, 2018

Poraz Zvezde u prvom finalnom meču plej-ofa

Odbojkašice Crvene zvezde izgubile su od Vizure rezultatom 3:1, po setovima 26:28, 25:22, 25:17, 25:17 u prvom meču finalne serije plej-ofa BPŠ Superlige Srbije.

Vizura je na početku meča povela i svoje vođstvo čuvala do tehničkog tajm auta kada je bilo 12:10. Na servis Milice Tasić Zvezda je nanizala tri poena i posle bloka Sare Vučićević naša ekipa je prvi put povela na utakmici (14:15), pa je trener domaćih zatražio tajm aut. Usledio je još jedan poen za Zvezdu, ali je serija našeg tima potom prekinuta, a onda je Vizura i izjednačila (16:16). Nakon bloka Božice Marković crveno-bele su vodile sa 18:21. Domaće su izjednačile na 22:22, a posle sumnjivog as servisa Vizura je i povela, a potom i došla do set lopte. Crvena zvezda je spasila tri set lopte, a potom je posle odličnog servisa Kristine Đurić došla do prve set lopte koju je odmah iskoristila Milka Stijepić sjajnim blokom za 26:28.

Naše odbojkašice bile su olične u bloku na početku drugog seta, pa su vrlo brzo stigle do prednosti od 1:4, a bilo je i 3:6. Domaće su uzvratile i stigle do izjednačenja 8:8. Sa četiri poena u nizu aktuelne šampionke su preokrenule rezultat u svoju korist i na polovini seta vodile sa 12:9. Međutim, ekipa Aleksandra Vladisavljeva je imala spreman odgovor i na servis Bojane Milenković uzvratila istom merom za 12:13. Vizura je vezala tri poena za vođstvo od 18:17, pa je Zvezdin strateg reagovao tajm autom. Domaće su osvojile i naredna dva poena zahvaljujući dobrim servisima Ćirovićeve, pa je Vladisavljev iskoristio i drugi predah. Vizura dolazi do pet set lopti i koristi tek četvrtu za izjednačenje – 25:22.

Nije dobro počeo treći period igre za crveno-bele. Vizura je povela sa 7:1 i tu prednost je do tehničkog tajm auta sačuvala (12:6). Vladisavljev je izmenama pokušavao da vrati sigurnost u igri svoje ekipe, ali domaće u završnicu seta ulaze sa vođstvom od 21:14. Dolaze do osam set lopti, koriste drugu i preokreću rezultat na 2:1 – 25:17.

Dosta su grešile naše odbojkašice na početku četvrtog seta, pa je Vizura povela sa 7:3 i Vladisavljev je reagovao tajm autom. Međutim, domaće su osvojile i naredna tri poena, a naš stručni štab je iskoristio i drugi tajm aut. Na polovini seta bilo je 12:3. Serijom od 1:6 Zvezda je prišla na 13:9, a posle bloka Markovićeve i na 15:12. Sara Vučićević iz bloka dovodi Zvezdu na minus 2 (17:15), ali domaće serijom od tri poena ponovo odmiču. Ređale su se greške naših odbojkašica, a Vizura stiže do sedam meč lopti. Prvu koriste i dolaze do vođstva u finalnoj seriji – 25:17.

U ekipi Crvene zvezde istakle su se Milka Stijepić sa 12 i Sara Vučićević i Nikolina Lukić sa po 10 osvojenih poena.

Vizura vodi sa 1:0 u finalnoj seriji plej-ofa BPŠ Superlige, a šampion Srbije postaće ekipa koja prva stigne do tri trijumfa u finalnoj seriji.

Druga utakmica je na programu u subotu 7. aprila od 18 časova takođe u Rumi, a treći meč u utorak 10. aprila (18) u Beogradu. Eventualna četvrta utakmica igrala bi se 13. aprila u Beogradu, a ukoliko ekipe budu izjednačene po broju pobeda, odlučujući meč bi se igrao 16. aprila u Rumi.

VIZURA – CRVENA ZVEZDA 3:1 (26:28, 25:22, 25:17, 25:17)
Rezultat u seriji: 1:0

Ruma – Dvorana: SC Ruma. Gledalaca: 1000. Sudije: Predrag Balandžić i Aleksandar Petrović. Trajanje meča: 115 minuta.

VIZURA: Erić 14, Gajević 1, Dimić (libero), Lozo 12, Lazović 16, Aleksić 16, Ćirović 3, Carić 12. Nisu igrale: Mićunović, Veselinović, Kocić, Pejičić. Trener: Dejan Desnica.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 1, Čanak 3, Stijepić 12, Đurić 2, Marković 9, Milunović 3, Đorđević, Milenković 7, Tasić 2, Vučićević 10, Lukić 10, Stepanović (libero). Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.