Oct 10, 2018

Crveno-beli preokretom do četvrtfinala Kupa

Odbojkaši Crvene zvezde plasirali su se u četvrtfinale Kupa Srbije pošto su u osmini finala savladali ekipu VA 014 Bauvezen rezultatom 3:2, po setovima 23:25, 25:18, 20:25, 25:19, 15:10.

Nije dobro počelo po naše odbojkaše. Sredinom prvog seta gubili su sa 10:14. Greškama gostiju crveno-beli su prišli na poen zaostatka (15:16), ali su Valjevci odgovorili sa tri vezana poena i povisili su vođstvo na 16:20. Poeni su se osvajali u serijama, a Zvezda nikako nije uspevala da dođe do izjednačenja, pa su gosti poveli u setovima – 23:25.

U drugom setu Zvezda je zaigrala znantno bolje. Na početku je stekla prednost koju je sredinom seta povisila na 15:9, kada se raspucao Lazar Dodić. Crveno-beli su održavali vođstvo i brzo su stigli do izjednačenja – 25:18.

Polovinom trećeg seta, na servis Bulatovića, gosti vezuju četiri poena za 10:16. Zvezda odgovara istom merom, ali ipak ekipa iz Valjeva postepeno povećava razliku i dolazi do šest vezanih set lopti. Nemanja Mašilović je neutralisao dve, ali je potom Dodić napravio servis grešku što je značilo da gosti ponovo vode – 20:25.

Shvatili su odbojkaši Zvezde da više nemaju prava na grešku i do tehničkog tajm auta stekli prednost od 12:6. Sa dva poena u nizu Aleksandra Andonovića Zvezda je povela sa 15:9, pa je trener gostiju zatražio i drugi tajm aut. Crveno-beli su sačuvali stečeno vođstvo i preko Mašulovića došli do izjednačenja i meč su uveli u peti set – 25:19.

Odlučujući set je u potpunosti pripao našim odbojkašima koji su serijom od pet poena došli do vođstva od 9:4. As servisom Nikole Petrovića došlo se do rezultata 12:6 i činilo se da će Zvezda mirno privesti set kraju i doći do pobede. Tri poena u nizu gostiju su uneli malo nervoze, ali su crveno-beli poenom Andonovića došli do četiri meč lopte, a onda je isti igrač blokom doneo našem timu pobedu i plasman u četvrtfinale – 15:10.

Najefikasniji u našoj ekipi bio je korektor Lazar Dodić sa 28 osvojenih poena. Danilo Pavlović je dodao 12, a Nemanja Mašulović 10 poena.

Odbojkaši Crvene zvezde već u petak 12. oktobra od 19 časova igraju meč 3. kola BPŠ Superlige Srbije protiv Mladog radnika u Beogradu.

CRVENA ZVEZDA – VA 014 BAUVEZEN 3:2 (23:25, 25:18, 20:25, 25:19, 15:10)

Beograd – Dvorana: USC Voždovac. Gledalaca: 70. Sudije: Predrag Balandžić i Darko Savić. Trajanje meča: 117 minuta.

CRVENA ZVEZDA: Jevtić (libero), Petković 2, Đurđević, Tadić 4, Mašulović 10, Petrović 1, Sinđelić 5, Dodić 28, N. Pavlović 5, Andonović 9, D. Pavlović 12. Nije igrao: Meljanac. Trener: Dragan Kobiljski.

VA 014: Duduj 1, Ražnatović 15, Popović 10, Lopar 10, Adamović (libero), Vešović 2, Radović 16, Jevtović, Đokić, Stašević, Nikolić 2, Bulatović 3. Nisu igrali: Radić, Marković. Trener: Saša Stefanović.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.