Oct 31, 2018

Nova pobeda Zvezde nad TENT-om

Odbojkašice Crvene zvezde savladale su u prvom meču četvrtfinala Kupa Srbije TENT u Obrenovcu sa 1:3, po setovima 25:23, 23:25, 18:25, 21:25.

Crveno-bele su uspele da ponove igru od pre tri dana i još jednom u kratkom periodu savladaju favorita na papiru.

Domaće su na tehničkom tajm autu prvog seta, posle serije od 7:0, povele sa 12:5. Zvezda je postepeno hvatala priključak i nakon dva vezana bloka Mile Đorđević i Katarine Čanak prišla na 16:14. Na servis Milice Milunović crveno-bele osvajaju osam poena u nizu i dolaze do 18:23. Ipak, TENT uzvraća, osvaja narednih sedam poena i u vrlo čudnom setu dolazi do vođstva – 25:23.

Na polovini drugog seta Zvezda je nanizala četiri poena na servis Anastasije Sekulić i povela sa 9:13. Izabranice Aleksandra Vladisavljeva su osvajale poene u serijama i predvođene odličnom Milicom Milunović došle su do dvocifrene prednosti (12:22). Zvezda je imala sedam vezanih set lopti, ali je tek sedmu iskoristila, nakon bloka Božice Marković i izjednačila na 1:1 – 23:25.

Naše odbojkašice su nastavile sa odličnom igrom. Serijom od 1:5 došle su do vođstva od 13:17 u trećem periodu igre. U završnici su nadigrale domaće, odličnom igrom na mreži napravile su novu seriju od 1:6 i dolaze do 17:24. Drugu set loptu iskoristila je Jelena Delić, pa je Zvezda preokrenula rezultat u svoju korist – 18:25.

Obrenovčanke su vodile sa 13:8 kada je Crvena zvezda posle as servisa Božice Marković smanjila na dva poena zaostatka. Posle tajm auta domaće su osvojile poen, ali je naš tim osvojio narednih sedam poena, blokovima Čanak i Milunović i poenima Milke Stijepić, i preokreće rezultat na 14:18. Zvezdine dame su sačuvale stečenu prednost i preko Milunovićeve došle do četiri meč lopte. Drugu su iskoristile i posle servis greške domaćih slavile sa 21:25.

Najefikasnija u timu Crvene zvezde bila je Milica Milunović sa 17 osvojenih poena. Katarina Čanak je upisala 16 poena (8 blokova), a Milka Stijepić 14.

Po propozicijama Kupa Srbije u četvrtfinalu se igraju dve utakmice. Revanš meč je na programu 28. novembra u Beogradu.

U slučaju da protivnici imaju po jednu pobedu, polufinalistu određuje bolji set količnik iz odigranih utakmica, odnosno bolji poen količnik iz svake utakmice pojedinačno, ukoliko je set količnik isti. U slučaju da se na ovakav način ne može odrediti polufinalista, igra se dodatni “zlatni set”, koji određuje konačnog pobednika četvrtfinala.

Odbojkašice Crvene zvezda za samo dva dana igraju novi meč. U petak 2. novembra od 20,30 časova dočekuju Vizuru u derbi meču 7. kola BPŠ Superlige Srbije.

TENT – CRVENA ZVEZDA 1:3 (25:23, 23:25, 18:25, 21:25)

Obrenovac – Dvorana: JP SKC Obrenovac. Gledalaca: 350. Sudije: Tomislav Popović i Đorđe Zelenović. Trajanje meča: 101 minut.

TENT: Đurović 2, Radulović 1, Ćeranić 1, Erić 10, Mijatović 3, Vignjević, Jovičić 15, Tadić (libero), Čikiriz 10, Jeković 5, Cvetković, Lazić 16. Nisu igrale: Lukić, Pakić. Trener: Dušan Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Taubner, Sekulić 9, Čanak 16, Stijepić 14, B. Marković 5, Jakšić, Vidojević, Milunović 17, Đorđević 7, Delić 3, Stepanović (libero). Nisu igrale: T. Marković, Vučićević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.