Oct 28, 2018

Novi preokret Zvezdinih dama, pao i TENT

Odbojkašice Crvene zvezde napravile su pravi podvig u Obrenovcu i trijumfovale protiv TENT-a u 6. kolu BPŠ Superlige Srbije rezultatom 2:3, po setovima 25:21, 25:22, 22:25, 23:25, 9:15.

Crveno-bele su loše započele meč i gubile sa 2:0 u setovima, ali su onda još jednom pokazale da imaju jak karakter i preokrenule rezultat u svoju korist. Zvezdine dame su i posle trećeg meča u Superligi ostale neporažene.

Odbojkašice TENT-a su furiozno ušle u meč i povele sa 9:1. Trener naše ekipe Aleksandar Vladisavljev je napravio promenu na mestu primača servisa, pa je u igru umesto Milice Tasić ušla Anastasija Sekulić. Izmena je urodila plodom, a crveno-bele su sa pet vezanih poena na servis Milke Stijepić smanjile na 10:7, a nakon toga su posle bloka Božice Marković stigle i do izjednačenja (11:11). Obrenovčanke vezuju četiri poena i “odlepljuju” se na 16:12. Crveno-bele prilaze na poen zaostatka, a onda se igrao poen za poen. Na kraju naše devojke prave dve vezane greške i dozvoljavaju TENT-u da povede – 25:21.

Na tehničkom tajm autu drugog seta domaće su imale prednost od tri poena. Zvezda je nakon bloka Božice Marković i as servisa Katarine Čanak izjednačila (13:13), a potom je TENT u završnicu ušao sa dva poena viška (20:18). Blokovima Sekulićeve i Markovićeve crveno-bele ponovo poravnavaju rezultat (21:21). Trener domaćih pravi izmenu kada u igru umesto Đurovićeve ulazi Jeković koja svojim servisima remeti prijem Zvezde i donosi svojoj ekipi vođstvo od 2:0 – 25:22.

Crveno-bele su na polovini trećeg seta vodile sa 11:14, ali su domaće sa četiri poena u nizu preokrenule rezultat u svoju korist. Ekipe su se smenjivale u vođstvu, a onda je TENT poveo sa 21:18. Bilo je 22:20 za Obrenovčanke kada je naša ekipa na servis Milice Tasić vezala pet poena i asom našeg primača smanjila rezultat na 2:1 – 22:25.

Domaće su povele sa 9:6 u četvrtom periodu igre, a crveno-bele su predvođene Milicom Tasić napravile seriju od 1:8 i preokrenule rezultat na 10:14. TENT je prišao na samo poen do izjednačenja, ali je naša ekipa sačuvala i povećala prednost poenima raspoložene Milke Stijepić. Dve vezane set lopte donela je Milica Milunović, a Stijepićeva je iskoristila drugu za izjednačenje u setovima – 23:25.

Zvezda je odlično započela peti set. Poenima Milunovićeve i asovima Čanak i Stijepić naš tim je poveo sa 2:6 i primorao trenera domaćih da zatraži tajm aut. Na promeni strana crveno-bele su imale četiri poena viška. As servisom Božice Marković Crvena zvezda je povela sa 6:11, a sa dva vezana poena Tasićeve i sa 7:13. Na kraju Tasićeva koristi drugu meč loptu i donosi Zvezdi veoma bitnu pobedu – 9:15.

Najefikasnija na meču bila je Milka Stijepić koja je osvojila 25 poena. Milica Milunović je upisala 14, a Božica Marković i Katarina Čanak po 12 poena, dok je Milica Tasić imala 10.

Odbojkašice TENT-a i Crvene zvezde u sredu će odigrati još jedan meč u četvrtfinalu Kupa Srbije, a narednog vikenda Zvezda u derbi meču dočekuje Vizuru u okviru 7. kola BPŠ Superlige Srbije.

TENT – CRVENA ZVEZDA 2:3 (25:21, 25:22, 22:25, 23:25, 9:15)

Obrenovac – Dvorana: JP SKC Obrenovac. Gledalaca: 700. Sudije: Zoran Radovanović i Robert Leko. Trajanje meča: 123 minuta.

TENT: Đurović 11, Radulović 1, Erić 6, Jovičić 24, Tadić (libero), Čikiriz 16, Jeković 4, Lazić 13. Nisu igrale: Ćeranić, Vignjević, Cvetković, Isailović, Petrović. Trener: Dušan Kovačević.

CRVENA ZVEZDA: Sekulić 2, Čanak 12, Stijepić 25, B. Marković 12, Jakšić, Milunović 14, Đorđević 4, Tasić 10, Delić, Stepanović (libero). Nisu igrale: Taubner, T. Marković, Vidojević, Vučićević. Trener: Aleksandar Vladisavljev.

1972.1997. 2002. 2003. 2004. 2008. 2011. 2012.